U-18: 3 gole Hoogewerfa, 3 punkty Manchesteru United

» 28 listopada 2020, 15:17 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Newcastle United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:1. Hat-trickiem popisał się Dillion Hoogewerf, a jedno trafienie dołożył Charlie Savage.
» Dillon Hoogewerf będzie mógł miło wspominać rywalizację z Newcastle United
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po czterech ligowych zwycięstwach z rzędu. Ekipa Srok miała za sobą dwie wygrane i dwie porażki.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 6. minucie rywalizacji. Johana Guadagno strzałem z około 15 metrów próbował zaskoczyć Josh Harrison. Napastnikowi gości zabrakło jednak precyzji i posłał piłkę obok prawego słupka.

Gospodarze rozegrali wspaniałą akcję w 22. minucie ostatecznie przedzierając się w pole karne rywali. Bliski wpisania się na listę strzelców był Charlie McNeil, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zostało zablokowane.

Po upływie pół godzine Guadagno błysnął świetną interwencją przenosząc futbolówkę nad poprzeczką po strzale Lucasa De Bolle'a.

Gracze Neila Ryana wyszli na prowadzenie w 37. minucie meczu. Logan Pye posłał precyzyjne podanie w pole karne gości, a piłkę pod poprzeczką mocnym strzałem umieścił Dillion Hoogewerf.

Na 4 minuty przed przerwą drugiego gola dla United mógł strzelić Isak Hansen-Aarøen. Strzał Norwega oraz dobitkę Marca Jurado obronił Oliver Marshall.

Niedługo po wznowieniu gry po przerwie drużyna Srok doprowadziła do wyrównania za sprawą solowej akcji Lucasa De Bolle'a.

Manchester United zareagował w najlepszy z możliwych sposobów. Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie wykorzystując defensywną nieporadność rywali. Futbolówkę do siatki po raz drugi w tym spotkaniu posłał Dillion Hoogewerf.

W 65. minucie Hoogewerf skompletował hat-tricka. Trafienie Holendra poprzedziło niepotrzebne wyjście z bramki Marshalla. Z pomyłki rywala mógł skorzystać Noam Emeran, lecz jego strzał zatrzymał się na słupku.

Ostatnim akcentem tej rywalizacji była bramka Charliego Savage'a po znakomitej asyście Noama Emerana.

Drużyna do lat 18 powróci do zmagań w lidze w sobotę 5 grudnia. Czerwone Diabły czeka wówczas szlagierowa potyczka z Liverpoolem.

Premier League do lat 18
Aon Training Complex, Manchester

Manchester United - Newcastle United 4:1 (1:0)
Bramki: Dillion Hoogerwerf 37', 57', 65', Charlie Savage 87' | Lucas De Bolle 53'

Manchester United: Guadagno - Jurado, Hardley, Bennett, Pye - Savage, Iqbal (Šviderský 62') - Garnacho (Emeran 55'), Hoogewerf, Hansen-Aarøen - McNeil (Wellens 62')

Newcastle United: Marshall - Oliver, Carlyon (Miley 84'), Barclay, Scott - Stephenson (Ndiwani 75'), Brannen, Thomson, Gilchrist - Harrison, De Bolle (Huntley 70')