U-23: Efektowne zwycięstwo Manchesteru United w Brighton

» 6 listopada 2020, 17:51 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Brighton z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gości 5:2. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Hannibal Mejbri, Shola Shoretire, Mark Helm, Álvaro Fernández oraz Arnau Puigmal.
» Podopieczni Neila Wooda wrócili z południa Anglii z kompletem punktów
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po wygranym 2:1 pojedynku z Evertonem. Ekipa Mew miała za sobą dotkliwą porażkę 0:4 z Leicester City.

Goście rozpoczęli to spotkanie bardzo dobrze i przejęli kontrolę nad rozegraniem piłki. Pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy oddał Anthony Elanga.

Chwilę później United zdołali wyjść na prowadzenie. Asystę w tej sytuacji zapisał Arnau Puigmal, który dograł do Hannibala Mejbriego. Były pomocnik AS Monaco zdołał pokonać bramkarza uderzeniem z bliskiej odległości.

W 17. minucie nieudana próba wyprowadzenia akcji z własnego pola karnego w wykonaniu ekipy Mew doprowadziła do straty futbolówki, z czego skrzętnie skorzystał Shola Shoretire.

Mejbri próbował zdobyć drugą bramkę mocnym uderzeniem sprzed pola karnego, lecz tym razem piłka wylądowała w rękach stojącego między słupkami Christiana Waltona.

Niedługo potem fenomenalną szansę do zdobycia bramki miał Mark Helm. Angielskiemu pomocnikowi zabrakło jednak precyzji z posłał piłkę nad bramką rywali.

Jeszcze w pierwszej połowie Czerwone Diabły rozegrały bardzo ładną zespołową akcję, po której piłkę do bramki z około jedenastu metrów posłał Mark Helm.

Gracze Brighton posłali piłkę do bramki United tuż przed końcem pierwszej połowy. Asystent arbitra dopatrzył się jednak spalonego i gol nie został uznany.

Tuż po wznowieniu gry zawodnicy Brighton mieli świetną szansę na zdobycie bramki. Reda Jousef Khadra wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a dwóm jego kolegom zabrakło bardzo mało, bo posłać ją do pustej bramki gości.

W 56. minucie Mark Helm sfaulował rywala we własnym polu karnym i arbiter zdecydował się na podyktowanie jedenastki dla Brighton. Rzut karny na gola zamienił Jensen Weir.

Gospodarze nie tracili czasu i minutę później odbiór piłki w środkowej strefie doprowadził do kolejnego trafienia Weira.

Na 20 minut przed końcem rywalizacji pięknym strzałem z dystansu błysnął Álvaro Fernández, który zdobył tym samym swoją pierwszą bramkę w koszulce United po letnim transferze z Realu Madryt.

Ostatnim akcentem tej rywalizacji był gol Arnau Puigmala, przy którym asystował Hannibal Mejbri.

Rezerwy Manchesteru United wrócą do zmagań w młodzieżowej Premier League 22 listopada. Do Manchesteru przyjedzie wówczas drużyna Tottenhamu.

Premier League 2
Amex Elite Football Performance Centre, Brighton

Brighton - Manchester United 2:5 (0:3)
Bramki: Weir 58' (kar.), 59' | Hannibal Mejbri 9', Shola Shoretire 17', Mark Helm 36', Álvaro Fernández 70', Arnau Puigmal 83'

Brighton: Walton - Packham, Dendoncker, Tsoungui, Tanimowo - Crofts (Ella 46'), Molumby - Weir, Jenks, Khadra - Gwargis (Yapi 85')

Manchester United: Woolston - Ercolani (Neville 69'), Fish, Devine - Puigmal, Galbraith (McCann 87'), Helm (Hugill 65'), Mejbri, Fernández - Elanga, Shoretire