U-23: Debiut Pellistriego, pierwsze zwycięstwo United

» 23 października 2020, 21:57 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Evertonem w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Anthony Elanga i Ethan Galbraith.
» Czerwone Diabły wciąż czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po zremisowanym 3:3 meczu z Arsenalem. The Toffees mieli za sobą podział punktów po bezbramkowym remisie z Tottenhamem.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w składzie Neila Wooda pojawili się Marcos Rojo oraz Brandon Williams. Szansę debiutu w barwach United otrzymał Facundo Pellistri.

Pierwsza niezła szansa dla gospodarzy miała miejsce w 24. minucie. Piłka dośrodkowana z lewego skrzydła trafiła pod nogi Pellistri, lecz strzał Urugwajczyka został zatrzymany przez João Virgínię.

W odpowiedzi goście przeprowadzili groźną akcję prawym skrzydłem, po której niebezpieczny strzał na bramkę Mastny'ego oddał Einar Iversen.

W 35. minucie Ondrej Mastny uratował Czerwone Diabły od straty bramki wygrywając pojedynek sam na sam z napastnikiem Evertonu, Ellisem Simmsem.

Jeszcze w pierwszej połowie w słupek po strzale z rzutu wolnego trafił Marcos Rojo.

W drugiej połowie gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i szukali sposobów na zaskoczenie defensywy The Toffees. Centralną rolę w atakach United odgrywał wprowadzony na boisko w przerwie Joe Hugill.

Mimo to, gracze Evertonu zdołali strzelić gola po godzinie zmagań. Bramka była rezultatem rykoszetu, po którym futbolówka spadła pod nogi Simmsa. Pierwszy strzał napastnika gości obronił Mastny, lecz dobitka okazała się skuteczna.

Dziesięć minut później bramkarz Manchesteru United zderzył się z Willem Fishem i musiał opuścić boisko na noszach. Jego miejsce między słupkami zajął Paul Woolston.

Na kwadrans przed końcem Czerwone Diabły doprowadziły do wyrównania za sprawą dwójkowej akcji Hugilla i Elangi.

Kiedy wydawało się, że obie strony podzielą się punktami, arbiter podyktował rzut karny za faul na Brandonie Williamsie. Jedenastkę na gola zamienił Ethan Galbraith.

Rezerwy Manchesteru United wrócą do zmagań w Premier League w piątek 6 listopada. Podopiecznych Neila Wooda czeka wówczas wyprawa do Brighton.