U-23: Sześć goli i podział punktów w starciu z Arsenalem

» 18 października 2020, 11:13 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Sobotnie spotkanie Arsenalu z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się remisem 3:3. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Arnau Puigmal oraz Joe Hugill.
» Czerwone Diabły podzieliły się punktami z Kanonierami
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po zremisowanym 2:2 starciu z Blackburn. Kanonierzy mieli za sobą porażkę 0:3 w derbowej rywalizacji z Chelsea.

Podopieczni Neila Wooda wyszli na prowadzenie już w 3. minucie meczu. Do bramki gospodarzy trafił wówczas Puigmal.

Arsenal zdołał jednak odpowiedzieć po upływie kwadransa od straty bramki. Do wyrównania doprowadził 20-letni Reiss Nelson.

Pierwsza część gry zakończyła się remisem, lecz to druga połowa obfitowała w zdobywane bramki.

Najpierw prowadzenie Manchesterowi United przywrócił Puigmal. W 56. minucie swoje trafienie dołożył notujący znakomity początek sezonu Joe Hugill.

Goście nie mogli jednak cieszyć się z kompletu punktów, bowiem Kanonierzy przed upływem 70 minut strzelili dwa gole. Obie bramki zdobył Folarin Balogun.

United pozostają zatem bez zwycięstwa w nowym sezonie Premier League do lat 23. Następnym ligowym rywalem Czerwonych Diabłów będzie Everton.

Premier League 2
Meadow Park, Borehamwood

Arsenal - Manchester United 3:3 (1:1)
Bramki: Reiss Nelson 18', Folarin Balogun 64'. 70' | Arnau Puigmal 3', 50', Joe Hugill 56'

Skład United: Mastny - Ercolani, Fish, Mengi, Fernandez - Galbraith, Shoretire - Puigmal (Helm 71'), Hannibal, Elanga - Hugill.