U-18: Udana inauguracja sezonu Czerwonych Diabłów

» 19 września 2020, 13:30 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Blackburn Rovers w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Dwukrotnie na listę strzelców po stronie United wpisał się Joe Hugill.
» Czerwone Diabły rozpoczęły nowy sezon ligowy od zdobycia trzech punktów
Czerwone Diabły miały rozpocząć swoją kampanię ligową już w ubiegły weekend, lecz rywalizacja z Liverpoolem została przełożona na inny termin.

Już w 7. minucie podopieczni Neila Ryana byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Rhysa Bennetta. Piłka po strzale stopera United została zbita na poprzeczekę przez jednego z obrońców gości.

W połowie pierwszej części gry Noam Emeran popisał się dynamiczną akcją na lewym skrzydle i dograł futbolówkę do środkowego napastnika United, Joe Hugilla. 16-latek przyłożył do piłki wewnętrzną część stopy, lecz jego strzał ominął bramkę Blackburn.

Hugill wykazał się dużo lepszą skutecznością w 29. minucie. Wówczas otrzymał piłkę przed polem karnym rywali, odwrócił się w stronę bramki i oddał znakomity strzał, po którym futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Ostatnią groźną akcję w pierwszej połowie przeprowadził Emeran. Francuz ponownie wypracował sobie niezłą pozycję na skrzydle, ale musiał oddać strzał z ostrego kąta, co skutecznie utrudniło mu podwyższenie prowadzenia Manchesteru United.

Po godzinie gry piłkę do siatki Blackburn wpakował Rhys Bennett. Obrońca Czerwonych Diabłów pomógł sobie jednak ręką, dlatego sędzia anulował to trafienie.

Pomimo sporej dominacji gospodarzy w drugiej połowie, gracze United nie potrafili przełożyć tego na drugie trafienie.

Piłkarze Neila Ryana dopięli swego w 74. minucie rywalizacji. Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył wówczas Hugill.

Na dziesięć minut przed końcem meczu doskonałą interwencją popisał się sprowadzony z Sigmy Ołomuniec Radek Vitek. Czeski bramkarz przez większość spotkania pozostawał bezrobotny, lecz w tej sytuacji wykazał się doskonałą reakcją.

Goście z Blackburn zdołali zdobyć bramkę kontaktową w 88. minucie gry. Piłka dograna z lewego skrzydła spadła pod nogi Brandona Lonsdale'a, a ten mocnym strzałem posłał ją do siatki. Taki rezultat utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Drużyna do lat 18 wróci do zmagań ligowych już w najbliższą sobotę. Do Manchesteru przyjedzie wówczas ekipa Burnley.