Czerwone Diabły w Lidze Narodów: Wielki mecz De Gei, asysta Jamesa

» 4 września 2020, 09:11 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
David de Gea pokazał się ze znakomitej strony w meczu Ligi Narodów UEFA, w którym reprezentacja Hiszpanii zremisowała na wyjeździe z Niemcami 1:1. Bramkarz Manchesteru United zanotował kilka kluczowych interwencji.
» David de Gea rozegrał bardzo dobry mecz w barwach reprezentacji Hiszpanii
De Gea przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii po średnio udanym dla siebie sezonie. Bramkarz Manchesteru United w sezonie 2019/2020 popełnił kilka błędów, które często wypominała mu angielska prasa. W czwartek pokazał, że wciąż jest bramkarzem potrafiącym bronić na światowym poziomie.

Niemcy mecz z Hiszpanami zaczęli od mocnego uderzenia i De Gea szybko musiał stawić czoła strzałom Thilo Kehrera, Juliana Draxlera i Leroya Sane. Efektowna była zwłaszcza interwencja po uderzeniu skrzydłowego Bayernu Monachium. W drugiej połowie Hiszpan również miał dwie godne odnotowania parady.

„De Gea rozstrzyga debatę” – w taki sposób hiszpański dziennik AS skomentował postawę golkipera Czerwonych Diabłów w meczu z Niemcami. Zdaniem dziennikarzy De Gea występem z Niemcami w pełni uzasadnił wybór trenera Luisa Enrique, który postawił na niego od pierwszej minuty. Wygląda na to, że w kolejnym meczu z Ukrainą bramkarz Manchesteru United może ugruntować swoją pozycję w bramce.

Dobra forma De Gei przed startem sezonu 2020/2021 na pewno cieszy Ole Gunnara Solskjaera. Norweg będzie miał też do dyspozycji Deana Hendersona, który wrócił z wypożyczenia z Sheffield United. Norweski menadżer może być więc spokojny o obsadę bramki United.

W czwartek swój mecz w Lidze Narodów rozegrała również Walia, która pokonała Finlandię 1:0. Asystę przy zwycięskiej bramce Kieffera Moore’a zanotował Daniel James. W walijskiej kadrze zadebiutował także Dylan Levitt, młody pomocnik Czerwonych Diabłów, który przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. James zszedł natomiast z boiska dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy.