Oceny: Manchester United vs Southampton 2:2

» 13 lipca 2020, 23:54 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United zremisował z Southampton 2:2 (2:1) w 35. kolejce Premier League. Jak występ Czerwonych Diabłów ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl?
» Manchester United zremisował z Southampton 2:2 w 35. kolejce Premier League
David de GeaDavid de Gea
Nie mógł zrobić nic przy bramce Stuarta Armstronga, przez co nie zachował czystego konta w swoim 400. występie w Manchesterze United. Fantastyczna interwencja po strzale Redmonda, lecz nie wyszedł do dośrodkowania przy rzucie rożnym.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.78

Luke ShawLuke Shaw
Dobrze znalazł podaniem Marcus Rashforda, ale Anglik był na pozycji spalonej. Najbardziej przebojowy z defensorów United.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.5

Harry MaguireHarry Maguire
Sztab szkoleniowy musiał mu przypomnieć, aby głośniej krzyczał na kolegów. Żywiołowo dyskutował z arbitrem. Kluczowy wślizg w pierwszej połowie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.84

Victor LindelöfVictor Lindelöf
Nie czuł się komfortowo, gdy Southampton stosowało intensywny pressing. Później się poprawił i notował kluczowe przejęcia. Przy golu nie upilnował Michaela Obafemiego.

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Musi być jednym z kandydatów do odpoczęcia w meczu z Crystal Palace w czwartek. Widać było zmęczenie. Nie rozkręcił się na żadnej z połów.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.53

Nemanja MatićNemanja Matić
Tak jak Wan-Bissaka, może dostać w wolne w meczu z Crystal Palace. Często przytłoczony intensywnością Southampton.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.4

Paul PogbaPaul Pogba
Danny Ings ograbił go z piłki, co skutkowało golem dla Southampton. Często tracił futbolówkę. Najsłabszy występ od restartu. Zmieniony.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 4.48

Marcus RashfordMarcus Rashford
Nie przejął się bramką ze spalonego i świetnie znalazł się przy podaniu Martiala. Powinien rozstrzygnąć losy meczu, ale nie wykorzystał znakomitej okazji.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.48

Bruno FernandesBruno Fernandes
Dwa nieudane zagrania w niemal dwie sekundy. Mimo wszystko zanotował asystę przy bramce Martiala.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.55

Mason GreenwoodMason Greenwood
Wyjątkowo „cichy” występ na tle Ryana Bertranda. Brutalnie sfaulowany przez Oriola Romelu, który w jakiś sposób uniknął czerwonej kartki.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.93

Anthony MartialAnthony Martial
Zmarnował sytuację przy stanie 0:0. Miał asystę, a później strzelił fantastycznego gola. Po przerwie bliski wpisania się na listę strzelców po wirtuozerskim rajdzie.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.05

Zmiennicy:

FredFred (za Pogbę 63’)
Wniósł trochę energii.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.54

Brandon WilliamsBrandon Williams (za Shawa 75’)
Bronił zdecydowanie, ale skończyło się kontuzją.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.21

Scott McTominayScott McTominay (za Fernandesa 84’)
Zaoferował ochronę defensywie.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.84

Daniel JamesDaniel James (za Greenwooda 84’)
Osamotniony na boisku.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 4.6

Matić: Wszystko jest w naszych rękach
Solskjaer: Prawdopodobnie nie zasłużyliśmy na trzy punkty

Komentarze (23)

rydziuch: Dla mnie Pogba zasłużył na 6. Mimo, że po jego stracie straciliśmy bramkę to tak naprawdę on zrobił 2 akcje bramkowe (wrzucał do Martiala i później zagrał ładną, długą piłkę po ziemi do Bruno)
» 14 lipca 2020, 14:28 #21
awe: Przydałaby sie jeszcze ocena trenera.
» 14 lipca 2020, 13:49 #20
mally: @matheo - Rashford nie był na pozycji spalonej tylko na spalonym. 8-) Pozycja spalona nie skutkuje przerwaniem gry. (Mówił o tym Borek w kompilacji - Mateusz Borek quiz pod napięciem emocje itd :D
» 14 lipca 2020, 12:18 #19
miocinho2: 4 dla Pogby to zdecydowanie za wysoka ocena.
» 14 lipca 2020, 12:14 #18
Bukaku: na + : Martial, Rashford, Lindelof
na - : Matic, Awb
» 14 lipca 2020, 09:28 #17
lukas2011: Wiem, że tak naprawdę spotkanie jest w naszych nogach. Ale święci powinni grać w dziewiątkę. A to my graliśmy w osłabieniu w ostatnich minutach. Sędziowie w Anglii powinni przejść szczegółowe szkolenie z var.
» 14 lipca 2020, 09:17 #16
Puchaty: Chyba trzeba będzie odpuścić Puchar Anglii.
» 14 lipca 2020, 08:57 #15
Pawlo: LindelĂśf, gdyby nie ten rożny to pewnie dostałby mocne 8, no ale właśnie "gdyby". Trudno kogoś pochwalić więcej, na pewno Martial-objawienie niewątpliwie na nowo po przerwie, do tego Rashford mały plus(choć boli ta niewykorzystana akcja na 3:1) i De Gea. Reszta dziś poniżej oczekiwań, ale chłopaki już mają prawo być zmęczeni, w czwartek trzeba dokonać kilku zmian.
» 14 lipca 2020, 05:46 #14
EvilDevil: De Gea, dla mnie, na minus.. Miał jedną świetną interwencję ale przy obu bramkach, topowy goalkeeper powinien zrobić zdecydowanie więcej:/
» 14 lipca 2020, 07:53 #13
Bukajowaty: Rozumiem, że emocje, ale kurde serio ludzie? Niektóre oceny tutaj są komoletnie z niczego, chociażby dla Lindelofa. Tak, nie przypilnował przy decydującej bramce, ale dzisiaj czyścił dosłownie wszystko i non-stop oddalał zagrożenie spod naszej bramki. Grał świetny mecz i dla mnie jeden moment tego nie zmienia.
» 14 lipca 2020, 00:13 #12
maticr7: To samo Maguire,wcale nie zagrał źle,a przy bramkach nie zawinił.Rashford przegrał główkę a później lindelof nie upilnował.Pierwsza bramka zdecydowanie na konto Pogby,ale też dla kolegów, którzy go nie poinformowali.
» 14 lipca 2020, 01:37 #11
EvilDevil: Tak, grał rewelacyjnie ale właśnie "ten jeden moment" zmienia to całkowicie.. Gdyby ni ten moment, bylibyśmy na 3 miejscu, a jesteśmy na 5!! Victor często gra super, ale raptem pyk "moment" i tracimy punkty:/
» 14 lipca 2020, 07:51 #10
NoLogo: Wraca do swojej stałej dyspozycji najlepszy środkowy świata, pokazał kunszt i klasę.
Już w meczu z AV miał taką idiotyczną stratę, co nawet wspomnieli komentatorzy ale dopiero ze Świętymi dało to gola przeciwnikom.
Jest to o czym pisałem, gdy zabraknie Maticia nie będzie komu naprawiać po tym ..... .
» 14 lipca 2020, 00:13 #9
jesse: Pan Strata powrócił w pełnej krasie!
» 14 lipca 2020, 07:17 #8
EvilDevil: Co za głupoty.. 2 minuty wcześniej Matic stracił piłkę w identyczny sposób, na szczęście nie straciliśmy wtedy bramki.. Zresztą, tych strat miał wiecej od Pogby, w tym i poprzednim meczu, także nie zakłamuj prawdy!!
» 14 lipca 2020, 07:49 #7
Tomwk1988: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.07.2020 10:23

Różnica taka że Matic za swoją strata sie wrócił... A Pogba oddał dwie piłki w 5 minut i tylko cud sprawił ze wykorzystali zaledwie jedna z nich. Nie mamy lawki, a trzeci mecz w tydzien to jednak za dużo. Bruno dzis slabiutko ale kazdy z tej 11 potrzebuje odpoczynku. Trzeba rozejrzeć się za zmiennikiem jakościowym dla Bruno jesli chcemy grać w lidze i LM a do tego nie odpadac w krajowych pucharach na początku sezonu.
» 14 lipca 2020, 10:22 #6
DevoMartinez: Pogba miał 2 takie straty, drugi raz gdy holował piłkę w poprzek boiska, Matic chyba też 2, ale po nich nie padła bramka. Obaj nie potrafili się utrzymac przy piłce niestety.
» 14 lipca 2020, 11:05 #5
NoLogo: Różnica też taka, że Matić prócz powrotu za rywalem to tracił przy ostrym pressingu, a gwizdorkowi zabrali piłkę bez większego wysiłku, jak cukierek małemu dziecku, żeby nie mówić, że ją zwyczajnie zgubił, no i primadonna zareagowała rozkładaniem rąk i kręceniem głowy, bo przecież to wszystko wina słabych kolegów z drużyny a nie jego...
» 14 lipca 2020, 15:45 #4
jesse: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.07.2020 17:52

Różnica jest taka, że Pogba w każdym meczi bez wyjątku traci takie piłki i/lub fauluje w okolicach szesnastki. Jest większym zagrożeniem pod naszą bramką niż 3/4 napastników przeciwnych drużyn w lidze. Sprzedać i zapomnieć.
» 14 lipca 2020, 17:51 #3
Pawlo: Jakim rowerem? Po pandemii graliśmy co najmniej wspaniale, pewnie najlepszą piłkę w Anglii. Graliśmy z dobrą drużyną i pechowo w ostatniej minucie straciliśmy zwycięstwo, a należy spojrzeć, że gramy tą samą jedenastką, więc chłopaki co 3 dni mieli prawo być zmęczeni. Już nie przechodźmy ze skrajności w skrajność.
» 14 lipca 2020, 05:43 #2
marcinbblack: Fred akurat zrobił robotę bo dał w środku dużo szybkości, której brakowało Pogbie i ogólnie zagrał przyzwoicie.
» 14 lipca 2020, 16:05 #1