U-23: Dwie twarze Manchesteru United w Stoke

» 2 marca 2020, 21:58 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe spotkanie Stoke City z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gości 3:2. Na listę strzelców po stronie United wpisali się James Garner oraz Angel Gomes.
» Czerwone Diabły przywiozły komplet punktów z Bet365 Stadium
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po odniesieniu dwóch kolejnych ligowych zwycięstw. Ekipa The Potters mogła pochwalić się jedną wygraną i jednym remisem w dwóch ostatnich kolejkach.

Goście mogli wyjść na prowadzenie już w 5. minucie rywalizacji. Tahith Chong zszedł z piłką do środka boiska i świetnie dograł do Aidana Barlowa. 20-latek uniknął spalonego, lecz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Pięć minut później Adam Davies ponownie musiał wykazać się swoimi umiejętnościami między słupkami bramki Stoke. Tym razem strzału z dystansu spróbował James Garner. Futbolówka została jednak przeniesiona ponad poprzeczką na rzut rożny. Korner przyniósł celne dośrodkowanie Chonga i doskonały strzał Garnera, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Niedługo później bramkarz Stoke City musiał ponownie wyjąć piłkę z siatki. Dośrodkowanie Timothy'ego Fosu-Mensaha odbiło się od gracza gospodarzy i futbolówka spadła pod nogi Angela Gomesa. Kapitanowi Manchesteru United pozostało już tylko skierować piłkę do pustej bramki.

Warto dodać, że do 38. minucie piłkarze gospodarzy trzy razy trafili do bramki Czerwonych Diabłów. Wszystkie bramki zostały jednak anulowane przez spalonego.

Dużo skuteczniejsi w tym meczu byli podopieczni Neila Wooda. Jeszcze w pierwszej połowie Gomes precyzyjnie posłał piłkę nad głowami obrońców, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się James Garner.

Ekipa The Potters zdołała zmniejszyć rozmiary prowadzenia United na dziesięć minut po wznowieniu gry. Stały fragment gry i dośrodkowanie w pole karne na gola zamienił William Forrester.

Dokładnie dziesięć minut później gracze Manchesteru United znowu nie potrafili obronić się przed stałym fragmentem gry, z czego skrzętnie skorzystał wprowadzony do gry Cameron McJannett.

Piłkarze Neila Wooda zdołali utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka i mogli cieszyć się z 17. zwycięstwa ligowego w tym sezonie. Kolejnym rywalem United w Premier League będzie ekipa Middlesbrough.

Premier League 2
Bet365 Stadium, Stoke

Stoke City - Manchester United 2:3 (0:3)
Bramki: William Forrester 55', Cameron McJannett 66' | James Garner 12', 39', Angel Gomes 20'

Stoke: Davies - Tymon (Porter 78'), Forrester, Shawcross (McJannett 46'), Edwards - Oakley-Boothe, Dunwoody, Sorensen - Diouf (Pemberton 72'), Kyeremateng, Ngoy

Manchester: Kovář - Fosu-Mensah, Tuanzebe, Bernard, McGhee (Mengi 84') - Garner, Galbraith, Levitt - Chong (Traore 76'), Gomes, Barlow