Wypożyczenia: Podsumowanie lutego

» 2 marca 2020, 14:47 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Za nami kolejny miesiąc sezonu 2019/2020, co stanowi dobrą okazję do podsumowania boiskowych wyczynów piłkarzy wypożyczonych z Manchesteru United. W lutym taki status posiadało dziesięciu graczy.
» Marcos Rojo będzie miał nadzieję na kolejne występy w barwach Estudiantes La Plata
Doświadczenie w barwach innych klubów zbierają: Alexis Sánchez (Inter Mediolan), Chris Smalling (AS Roma), Marcos Rojo (Estudiantes La Plata), Dean Henderson (Sheffield United), Joel Pereira (Hearts), Kieran O'Hara (Burton Albion), Alex Fojtíček (Stalybridge Celtic), Max Taylor (Stalybridge Celtic), Cameron Borthwick-Jackson (Oldham), George Tanner (Salford City).

Na nieco więcej minut w barwach Interu Mediolan mógł liczyć Alexis Sánchez. Chilijczyk wziął udział we wszystkich spotkaniach swojego zespołu w lutym. 30-latek nie zdołał jednak powiększyć swojego dorobku asyst i bramek

Udinese - Inter 0:2
32 minuty
6.7/10 (WhoScored)
09.02.2020
Inter - Milan 4:2
71 minut
7.4/10 (WhoScored), 6.5 (Gazzetta dello Sport)
12.02.2020
Inter - Napoli 0:1
17 minut
brak danych
16.02.2020
Lazio - Inter 2:1
5 minut
6.4/10 (WhoScored)
-
20.02.2020
Łudogorec - Inter 0:2
90 minut
7.5/10 (WhoScored)
27.02.2020
Inter - Łudogorec 2:1
90 minut
8/10 (WhoScored)

Pewnym punktem w defensywie Romy pozostaje Chris Smalling. Angielski obrońca w lutym rozegrał wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Stołeczny klub w tym czasie doznał trzech porażek, zanotował jeden remis i dwa razy wygrał.

Sassuolo - AS Roma 4:2
90 minut
6.5/10 (WhoScored), 5.5 (Gazzetta dello Sport)
07.02.2020
AS Roma - Bologna 2:3
90 minut
6.1/10 (WhoScored), 5 (Gazzetta dello Sport)
15.02.2020
Atalanta - AS Roma 2:1
90 minut
6.7/10 (WhoScored), 6.5 (Gazzetta dello Sport)
20.02.2020
AS Roma - Gent 1:0
90 minut
23.02.2020
AS Roma - Lecce 4:0
90 minut
7.7/10 (WhoScored), 7 (Gazzetta dello Sport)
KLIK
27.02.2020
Gent - AS Roma 1:1
90 minut
6.6/10 (WhoScored)
KLIK

Swój pierwszy mecz na wypożyczeniu do Estudiantes rozegrał Marcos Rojo. Argentyński obrońca później nie mógł jednak powiększyć swojego dorobku ze względu na uraz.

Estudiantes - Defensa y Justicia 1:2
90 minut
6.8/10 (WhoScored)
KLIK
24.02.2020
Estudiantes - River Plate 0:2
brak danych
brak danych

Identycznie wygląda sytuacja Deana Hendersona w Sheffield United. Ekipa The Blades w lutym rozegrała trzy mecze, w których dostępu do bramki bronił właśnie angielski golkiper. 22-latek raz mógł pochwalić się zachowaniem czystego konta bramkowego.

Crystal Palace - Sheffield United 0:1
90 minut
7.4/10 (WhoScored), 7/10 (SkySports)
KLIK
09.02.2020
Sheffield United - Bournemouth 2:1
90 minut
6.6/10 (WhoScored), 7/10 (SkySports)
KLIK
22.02.2020
Sheffield United - Brighton 1:1
90 minut
6/10 (WhoScored), 6/10 (SkySports)
KLIK

Kiepski luty w barwach Hearts zaliczył Joel Pereira. Portugalski bramkarz zbierał kiepskie recenzje za swoje występy, a w połowie lutego musiał zadowolić się miejscem na ławce rezerwowych.

St Johnstone - Hearts 3:3
90 minut
4/10 (Edinburgh News)
KLIK
05.02.2020
Hearts - Kilmarnock 2:3
90 minut
KLIK
08.02.2020
Falkirk - Hearts 0:1
90 minut
KLIK
12.02.2020
Celtic - Hearts 5:0
90 minut
-

Pełne ręce roboty w barwach Burton Albion ponownie miał Kieran O'Hara. Poza spotkaniem z Ipswich, kiedy Irlandczyk opuścił murawę przed końcem, 23-latek ponownie stanowił pewny punkt swojego zespołu. Ekipa Burton wciąż liczy się w walce o awans do Championship.

Rotherham - Burton 3:2
90 minut
brak danych
KLIK
08.02.2020
Burton - Gillingham 0:0
90 minut
brak danych
KLIK
11.02.2020
Burton - Oxford United 2:2
90 minut
brak danych
KLIK
15.02.2020
Ipswich - Burton 4:1
48 minut
brak danych
KLIK
22.02.2020
Southend - Burton 2:3
90 minut
brak danych
KLIK
29.02.2020
Burton - Peterborough 1:1
90 minut
brak danych
KLIK

Na nudę nie może narzekać Alex Fojtíček, który rozegrał wszystkie mecze Stalybridge Celtic w lutym w pełnym wymiarze czasowym. Słowacki bramkarz ani razu nie zdołał jednak zachować czystego konta bramkowego.

Stalybridge Celtic - South Shields 2:2
90 minut
brak danych
KLIK
04.02.2020
Stalybridge Celtic - Gainsborough Trinity 1:2
90 minut
brak danych
KLIK
08.02.2020
Stafford Rangers - Stalybridge Celtic 1:1
90 minut
brak danych
-
15.02.2020
Gainsborough Trinity - Stalybridge Celtic 1:3
90 minut
brak danych
KLIK
29.02.2020
Grantham Town - Stalybridge Celtic 2:0
90 minut
brak danych
-

Nieco mniej czasu na boisku spędził drugi w piłkarzy wypożyczonych do Stalybridge Celtic, czyli Max Taylor. Angielski obrońca mógł liczyć na więcej gry zwłaszcza w drugiej połowie lutego.

08.02.2020
90 minut
brak danych
-
15.02.2020
90 minut
brak danych
KLIK
29.02.2020
69 minut
brak danych
-

Nieco nieregularny miesiąc ma za sobą Cameron Borthwick-Jackson. 23-letni obrońca w lutym rozegrał cztery spotkania w pełnym wymiarze czasowym, raz spędził cały mecz na ławce rezerwowych, a raz zabrakło dla niego miejsca w kadrze meczowej.