Statystyki: Manchester United vs Club Brugge 5:0

» 27 lutego 2020, 23:07 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Manchester United w efektownym stylu rozprawił się z Club Brugge w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Czerwone Diabły pokonały rywali 5:0 i wygrały dwumecz aż 6:1.
» Manchester United pokonał Club Brugge 5:0 w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy
Manchester United losy rywalizacji z Club Brugge rozstrzygnął w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się Bruno Fernandes, Odion Ighalo i Scott McTominay. Po zmianie stron dwie bramki dołożył Fred.

Kluczowa dla losów rywalizacji na Old Trafford okazała się 22. minuta. Z boiska, za umyślne zagranie piłki ręką w polu karnym, wyleciał Simon Deli. Rzut karny na bramkę zamienił Fernandes, a goście grając w osłabieniu nie byli w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji z Czerwonymi Diabłami.

Manchester United rywala w 1/8 finału Ligi Europy pozna w piątek. Losowanie w Nyonie odbędzie się o godzinie 13:00.

Oto najważniejsze statystyki czwartkowego spotkania.

MANCHESTER UNITED – CLUB BRUGGE 5:0 (3:0)
Posiadanie piłki: 66,8% – 33,2%
Strzały łącznie: 28 –7
Strzały celne: 10 – 0
Strzały niecelne: 8 – 3
Strzały zablokowane: 10 – 4
Celność podań: 89% – 74,8%
Rzuty rożne: 8 – 3