U-18: Wietrzny pojedynek na korzyść Derby County

» 22 lutego 2020, 14:58 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Derby County w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. Na listę strzelców po stronie United wpisał się Charlie Wellens.
» Czerwone Diabły okazały się zbyt gościnne dla Derby County
Ogromny wpływ na losy tego starcia miał wiejący wiatr. Ośrodek treningowy United znany jest z wietrznych warunków. W sobotnie popołudnie zawodnicy obu stron mieli spory problem z ustawieniem piłki przy stałych fragmentach gry.

Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po skromnym wyjazdowym zwycięstwie nad Blackburn Rovers. Ekipa Baranów miała za sobą efektowny triumf nad Evertonem.

Rywalizacja w ośrodku treningowym Manchesteru United rozpoczęła się doskonale dla gości. Na listę strzelców już w 11. minucie wpisał się wysunięty napastnik Derby, Jack Stretton. Podopieczni Neila Ryana musieli odrabiać straty, choć w pierwszych fragmentach meczu mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki.

Po upływie kwadransa Stretton mógł zdobyć swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Tym razem jego strzał okazał się jednak niecelny. Choć ekipa gości niezbyt długo utrzymywała się przy piłce, to jej ataki były dużo groźniejsze.

Kiedy wydawało się, że Czerwone Diabły będą schodziły na przerwę przegrywając, ostatnia akcja tej części gry przyniosła wyrównanie. Asystę w tej akcji zanotował Ayodeji Sotona, którego podanie na gola zamienił Charlie Wellens.

W 56. minucie goście ponownie zaskoczyli defensywę Manchesteru United. Cała akcja miała miejsce na lewej stronie, gdzie futbolówkę przejął Tyree Wilson. 17-latek precyzyjnie dograł do Jacka Strettona. który po raz drugi pokonał Ondreja Mastny'ego.

United mieli niezłą sytuację do zdobycia drugiej bramki w 70. minucie. Wszystko zaczęło się od nieudanego rzutu rożnego Derby County, po którym futbolówkę przejął Hannibal Mejbri. Środkowy pomocnik gospodarzy dograł do Sotony, lecz strzał oddany w kierunku bramki okazał się niecelny.

Na 9 minut przed zakończeniem drugiej połowy wprowadzony do gry Marko Borković mógł definitywnie przesądzić o losach rywalizacji. Gracz Derby przegrał jednak pojedynek ze stojącym w bramce United Mastnym.

Do ostatniego gwizdka rezultat nie uległ już zmianie i gracze United musieli pogodzić się z siódmą porażką w tym sezonie ligowym. Czerwone Diabły będą mogły poprawić sobie humory 28 lutego. Wówczas do Manchesteru przyjedzie ekipa Wigan, żeby rozegrać spotkanie w ramach szóstej rundy młodzieżowego Pucharu Anglii.