Wypożyczenia: Podsumowanie stycznia

» 11 lutego 2020, 20:45 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Za nami kolejny miesiąc sezonu 2019/2020, co stanowi dobrą okazję do podsumowania boiskowych wyczynów piłkarzy wypożyczonych z Manchesteru United. W grudniu taki status posiadało dziesięciu graczy.
» Dean Henderson wyrasta na kluczową postać ekipy Sheffield United
Doświadczenie w barwach innych klubów zbierają: Alexis Sánchez (Inter Mediolan), Chris Smalling (AS Roma), Marcos Rojo (Estudiantes La Plata), Dean Henderson (Sheffield United), Joel Pereira (Hearts), Kieran O'Hara (Burton Albion), Alex Fojtíček (Stalybridge Celtic), Max Taylor (Stalybridge Celtic), Cameron Borthwick-Jackson (Oldham), George Tanner (Salford City).

Do gry po wyleczeniu poważnej kontuzji łydki powrócił wreszcie Alexis Sánchez. Reprezentant Chile rozpoczął rok od wzięcia udziału w czterech styczniowych meczach Interu Mediolan. 31-latek znalazł się w wyjściowym składzie na wygrane przez podopiecznych Antonio Conte derby Mediolanu.

Inter - Cagliari 4:1
68 minut
brak danych
KLIK
19.01.2020
Lecce - Inter 1:1
9 minut
6.1/10 (WhoScored)
-
26.01.2020
Inter - Cagliari 1:1
9 minut
6/10 (WhoScored)
-
29.01.2020
Inter - Fiorentina 2:1
65 minut
brak danych
KLIK

Drugą młodość w barwach Romy wciąż przeżywa Chris Smalling. Angielski obrońca rozegrał wszystkie styczniowe mecze swojego zespołu w pełnym wymiarze czasowym i zasłużył na wysokie oceny ze strony ekspertów oraz dziennikarzy.

Roma - Torino 0:2
90 minut
6/10 (WhoScored.com), 6.5/10 (La Gazzetta Dello Sport)
KLIK
12.01.2020
Roma - Juventus 1:2
90 minut
6.2/10 (WhoScored.com), 6/10 (La Gazzetta Dello Sport)
KLIK
16.01.2020
Parma - Roma 0:2
90 minut
brak danych
KLIK
19.01.2020
Genoa - Roma 1:3
90 minut
7.2/10 (WhoScored.com), 6/10 (La Gazzetta Dello Sport)
KLIK
22.01.2020
Juventus - Roma 3:1
90 minut
brak danych
KLIK
26.01.2020
Roma - Lazio 1:1
90 minut
7.3/10 (WhoScored.com), 7.5/10 (La Gazzetta Dello Sport)
KLIK

Dean Henderson, który zapowiedział, że nie zamierza być rezerwowym bramkarzem Manchesteru United, popiera swoje odważne deklaracje doskonałymi występami w barwach Sheffield United. 22-latek w styczniu pojawił się na murawie sześć razy. Henderson zebrał fantastyczne recenzje między innymi za swoją postawę w potyczkach z Liverpoolem i Manchesterem City.

Liverpool - Sheffield United 2:0
90 minut
7.2/10 (WhoScored.com), 7/10 (SkySports)
KLIK
05.01.2020
Sheffield United - AFC Fylde 2:1
50 minut
brak danych
KLIK
10.01.2020
Sheffield United - West Ham 1:0
90 minut
7.1/10 (WhoScored.com), 7/10 (SkySports)
KLIK
18.01.2020
Arsenal - Sheffield United 1:1
90 minut
6.4/10 (WhoScored.com), 7/10 (SkySports)
KLIK
21.01.2020
Sheffield United - Manchester City 0:1
90 minut
7.9/10 (WhoScored.com), 8/10 (SkySports)
KLIK
25.01.2020
Millwall - Sheffield United 0:2
90 minut
brak danych
KLIK

Pewne miejsce w bramce szkockiego Hearts wywalczył sobie Joel Pereira. Portugalski golkiper w pierwszym miesiącu 2020 roku nie opuścił ani minuty meczu i zbiera cenne doświadczenie na poziomie szkockiej Premiership.

Hearts - Airdrieonians 5:0
90 minut
6/10 (Edinburgh News)
KLIK
22.01.2020
Ross County - Hearts 0:0
90 minut
brak danych
KLIK
26.01.2020
Hearts - Rangers 2:1
90 minut
7/10 (Edinburgh News)
KLIK

Na nudę tradycyjnie nie mógł narzekać kolejny z wypożyczonych bramkarzy, czyli Kieran O'Hara. 23-letni Irlandczyk w styczniu rozegrał w pełnym wymiarze czasowym sześć spotkań Burton Albion. O'Hara dwa razy zachował czyste konto bramkowe.

Bolton - Burton 3:4
90 minut
brak danych
KLIK
05.01.2020
Burton - Northampton 2:4
90 minut
brak danych
KLIK
11.01.2020
Burton - Fleetwood 1:0
90 minut
-
KLIK
14.01.2020
Burton - MK Dons 1:0
90 minut
brak danych
KLIK
25.01.2020
Burton - Accrington 1:1
90 minut
brak danych
KLIK
28.01.2020
Wimbledon - Burton 2:2
90 minut
brak danych
KLIK

Ostatni z przebywających na wypożyczeniu bramkarzy, czyli Alex Fojtíček niemal natychmiast odzyskał miejsce w podstawowym składzie po powrocie do Stalybridge Celtic. Słowak opuścił tylko jeden styczniowy mecz swojej drużyny.

Scarborough Athletic - Stalybridge Celtic 1:1
90 minut
brak danych
KLIK
11.01.2020
Atherton Collieries - Stalybridge Celtic 3:0
90 minut
brak danych
-
18.01.2020
Stalybridge Celtic - Basford United 2:3
90 minut
brak danych
KLIK
21.01.2020
Stalybridge Celtic - Vauxhall Motors 0:1
90 minut
brak danych
-
25.01.2020
Stalybridge Celtic - Nantwich Town 0:2
90 minut
brak danych
KLIK

Do Stalybridge Celtic na wypożyczenie trafił także Max Taylor. Angielski obrońca niedawno wrócił do futbolu po wygraniu walki z chorobą nowotworową. Po dwóch opuszczonych meczach i jednym wejściu na murawę w roli rezerwowego, Taylor trzykrotnie znalazł się w podstawowym składzie nowego zespołu.

11.01.2020
18 minut
brak danych
-
18.01.2020
90 minut
brak danych
KLIK
21.01.2020
90 minut
brak danych
-
25.01.2020
57 minut
brak danych
KLIK

Obiecująco wygląda początek przygody Camerona Borthwicka-Jacksona z Oldham Athletic. 23-letni obrońca spędził mecz z Salford City na ławce rezerwowych, a następnie rozegrał pełne 90 minut w wygranej rywalizacji z Mansfield.

Oldham - Mansfield 3:1
90 minut
brak danych
KLIK

Na swoją szansę debiutu w barwach Salford City będzie musiał poczekać George Tanner. Angielski obrońca nie zmieścił się w kadrze meczowej drużyny na dwa styczniowe mecze.