6 ciekawostek po meczu Manchester United - Manchester City 1:3

» 8 stycznia 2020, 08:34 - Autor: matheo - źródło: OptaJoe
Manchester United przegrał z Manchesterem City (1:3) w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi. Kilka ciekawostek na temat spotkania na Old Trafford przygotowali statystycy firmy Opta.
» Manchester United przegrał z Manchesterem City 1:3 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi
2 – Bernardo Silva jest pierwszym piłkarzem Manchesteru City, który strzelił gole w dwóch meczach z rzędu z Manchesterem United na Old Trafford od czasu bramek Sergio Aguero w latach 2011-2015 (3 mecze).

15 – Riyad Mahrez w sezonie 2019/2020 zaczął 19 meczów w podstawowym składzie Manchesteru City we wszystkich rozgrywkach. W tych spotkaniach był zaangażowany w 15 bramek (6 goli, 9 asyst).

3 – Manchester United stracił trzy bramki do przerwy po raz pierwszy od sierpnia 2018 roku. Czerwone Diabły grały wówczas z Brighton w Premier League.

3 – Manchester United stracił trzy gole w pierwszej połowie w meczu na Old Trafford po raz pierwszy od maja 1997 roku, kiedy to zespół rywalizował z Middlesbrough.

4 – Marcus Rashford zdobył cztery bramki w meczach z Manchesterem City we wszystkich rozgrywkach. Anglik więcej bramek ma tylko przeciwko Chelsea (5).

4 – Na 12 ostatnich porażek Manchesteru United na Old Trafford we wszystkich rozgrywkach, aż 4 przypadają na mecze z Manchesterem City.