Pewna wygrana Manchesteru United U-23 ze Stoke City

» 26 października 2019, 04:03 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Manchester United U-23 pewnie pokonał Stoke City (3:1) w ligowym spotkaniu, które w piątkowy wieczór odbyło się na Leigh Sports Village.
» Angel Gomes wpisał się na listę strzelców w meczu ze Stoke U-23 w drugiej połowie
Trzy punkty Czerwonym Diabłom dały bramki Masona Greenwooda, Angela Gomesa i Largie’ego Ramazaniego. Gdyby nie świetna postawa bramkarza Stoke, który obronił m.in. rzut karny Gomesa, to zwycięstwo byłoby dużo bardziej okazałe.

Wynik spotkania w 6. minucie otworzył Greenwood, który wykorzystał dobre podanie od Lairda. Chwilę później swoje szanse mieli Tahith Chong i D’Dani Mellor. Niewykorzystane sytuacje zemściły się osiem minut przed przerwą, kiedy stan rywalizacji wyrównał Gabriel Kyeremateng.

Po przerwie piłkarze Neila Wooda podkręcili tempo, czego efektem była szybko zdobyta bramka przez Angela Gomesa. Później Anglik mógł podwyższyć prowadzenie, lecz nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Chongu.

W 63. minucie wynik ustalił Ramazani. Belg na boisku pojawił się zaledwie 33 sekundy wcześniej.

Manchester United U23 – Stoke City U-23 3:1 (1:1)