U-18: Podział punktów w rywalizacji z Middlesbrough

» 19 października 2019, 15:23 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Middlesbrough w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się remisem 1:1. Na listę strzelców po stronie United wpisał się Anthony Elanga.
» Czerwone Diabły zdołały odrobić straty w rywalizacji z Middlesbrough
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po przełamaniu passy trzech porażek, natomiast goście z północy Anglii mieli za sobą dwa mecze bez wygranej.

Drużyna Middlesbrough skupiła się na obronie dostępu do własnej bramki, w wyniku czego gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i starali się znaleźć wolną przestrzeń w okolicach pola karnego.

W 20. minucie defensywa Czerwonych Diabłów straciła czujność, co doprowadziło do sytuacji sam na sam z bramkarzem. Joseph Gibson nie wykorzystał znakomitej okazji i posłał futbolówkę obok bramki.

Lepszą skutecznością wykazał się Isiah Cornet, który wpisał się na listę strzelców fantastycznym strzałem z linii pola karnego. Stojący w bramce United Ondrej Mastny nie miał w tej sytuacji żadnych szans.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy urazu doznał Charlie Wellens. Jego miejsce na boisku zajął debiutujący na tym poziomie rozgrywkowym Martin Šviderský.

Tuż przed przerwą arbiter podyktował rzut wolny za faul tuż przed polem karnym Middlesbrough. Uderzenie Marka Helma odbiło się od zawodników stojących w murze, a dobitka okazała się niecelna.

W drugiej części gry podopieczni Neila Ryana próbowali doprowadzić do wyrównania, a główną rolę w atakach odgrywał Anthony Elanga.

Goście zamierzali wykorzystać okazje w kontrataków i dwukrotnie byli bliscy podwyższenia wyniku w 66. minucie. Znakomitymi interwencjami popisywał się Mastny.

Czerwone Diabły dopięły swojego na dziesięć minut przed końcem meczu. Do wyrównania doprowadził Anthony Elanga, który zamienił na gola fenomenalne podanie Marka Helma.

Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły musiały się zadowolić jednym punktem. Gracze Neila Ryana wrócą do rywalizacji ligowej drugiego listopada. Wówczas ich rywalem będzie ekipa Wolverhampton.