EFL Trophy: Trzy punkty Manchesteru United na Sincil Bank

» 1 października 2019, 22:42 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Wtorkowe spotkanie Lincoln City z Manchesterem United w ramach EFL Trophy zakończyło się zwycięstwem gości 1:0. Jedynego gola na Sincil Bank strzelił James Garner.
» Czerwone Diabły zdołały wywieźć komplet punktów z Sincil Bank
W pierwszej kolejce fazy grupowej tych rozgrywek Czerwone Diabły pokonały na wyjeździe Rotherham 2:0. Ekipa The Imps uległa Doncaster Rovers 1:3.

Rywalizacja mogła rozpocząć się doskonale dla gospodarzy. Akcja przeprowadzona środkiem boiska doprowadziła do sytuacji sam na sam ze stojącym w bramce United Matějem Kovářem. 19-letni Czech wygrał ten pojedynek i uchronił swoją drużynę przed stratą bramki.

W pierwszym kwadransie Kovář musiał wykazać się jeszcze dwoma interwencjami. Podopieczni Michaela Appletona na początku spotkania prezentowali się dużo lepiej i starali się wykorzystać nerwowość w poczynaniach United.

Gracze Neila Wooda wykazali się doskonałą skutecznością zdobywając bramkę już przy pierwszym ataku. Natarcie Czerwonych Diabłów wyprowadził Tahith Chong, który zagrał do Jamesa Garnera. Kapitan gości nie tracił czasu na przyjmowanie piłki i lewą nogą wpisał się na listę strzelców.

Jeszcze przed upływem pół godziny Chong mógł mieć na koncie drugą asystę. Skrzydłowy Manchesteru United świetnie obsłużył podaniem Reece'a Devine'a, ale lewy obrońca nie zdołał pokonać Granta Smitha.

Tuż przed przerwą doskonałą szansę na doprowadzenie do wyrównania miał Harry Anderson, który trafił piłką w słupek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym zwycięstwem United 1:0. Czerwone Diabły miały przewagę w posiadaniu piłki (57%) oraz zanotowały większą celność podań (84%).

Już dwie minuty po wznowieniu gry John Akinde zdołał posłać piłkę do siatki Manchesteru United po dośrodkowaniu z lewej strony. Gospodarze nie mogli się jednak cieszyć z wyrównania, gdyż asystent arbitra dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Pięć minut później niezwykle bliski trafienia do bramki gości był Michael O’Connor. Środkowy pomocnik Lincoln City został odnaleziony dośrodkowaniem, lecz jego strzał poszybował tuż nad poprzeczką bramki United.

Po godzinie gry znakomitym uderzeniem błysnął Largie Ramazani. Belgijski skrzydłowy przyjął piłkę na linii pola karnego, a kopnięta przed niego futbolówka odbiła się od słupka bramki gospodarzy.

W 83. minucie szansę definitywnego zakończenia meczu miał Largie Ramazani. Skrzydłowy United niemal od połowy boiska biegł sam na bramkę rywali, lecz ostatecznie przegrał pojedynek z bramkarzem.

Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Neila Wooda mogli cieszyć się ze swojego drugiego zwycięstwa w grupie 8.

Drużyna Manchesteru United do lat 21 wróci do gry w EFL Trophy 29 października. Czerwone Diabły wybiorą się wówczas do Doncaster.