U-18: Manchester United pokonany po raz trzeci z rzędu

» 21 września 2019, 13:56 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Evertonem w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gości 3:2. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Charlie Wellens i Charlie McCann.
» Podopieczni Neila Ryana już po raz czwarty w tym sezonie poczuli gorycz porażki
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji z chęcią rehabilitacji po dwóch porażkach z rzędu. Ekipa The Toffees rozpoczęła sezon od trzech zwycięstw i jednej przegranej.

W pierwszym kwadransie broniący dostępu do bramki gospodarzy Ondrej Mastny musiał wykazać się swoimi umiejętnościami po dwóch niezłych uderzeniach z dystansu.

W 16. minucie defensywa United nie zdołała zapobiec utracie gola po rzucie rożnym. Na listę strzelców wpisał się Reece Welch.

Cztery minuty później żółtą kartkę za faul przed własnym polem karnym obejrzał William Fish. Chwilę wcześniej do notesu sędziego trafił też Hannibal Mejbri.

Podopieczni Neila Ryana w pierwszej połowie grali zbyt ostro, co przełożyło się na następną żółtą kartkę. Za wślizg przy linii bocznej ukarany został Shola Shoretire.

Manchester United zdołał doprowadzić do wyrównania w 32. minucie. Architektem tego gola był Mejbri, który precyzyjnie dograł piłkę ze skrzydła, a precyzyjnym wykończeniem popisał się Charlie Wellens.

Niestety, radość gospodarzy nie trwała zbyt długo. Trzy minuty po bramce dla United Everton znów prowadził. Błąd przy wyjściu z bramki popełnił Ondrej Mastny, w wyniku czego Thomas Cannon mógł skierować futbolówkę do pustej bramki.

United nie składali broni i jeszcze w pierwszej połowie wywalczyli rzut karny za faul, którego ofiarą padł Dillon Hoogerwerf. Jedenastkę pewnie wykorzystał Charlie McCann.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Czerwonych Diabłów. Znakomita akcja Lewisa Dobbina zakończyła się asystą przy drugim trafieniu Cannona.

Dwie minuty później fenomenalną szansę na doprowadzenie do wyrównania miał Mark Helm. Pomocnik United nie potrafił skierować piłki do bramki głową z najbliższej odległości. Spory udział w tej akcji miał również wprowadzony do gry w przerwie Ayodeji Sotona.

Doskonałą szansę miał także Wellens, który przyjął piłkę w polu karnym Evertonu i efektownym zwodem oszukał bramkarza. Futbolówkę zmierzającą do bramki zablokował jednak jeden z obrońców.

Mimo kilku niezłych szans w końcowych fragmentach spotkania, gospodarze nie zdołali doprowadzić do wyrównania i musieli pogodzić się z czwartą porażką w tym sezonie ligowym.

Młodzi gracze United będą mieli okazję do rehabilitacji już w następną sobotę. Podopiecznych Neila Ryana czeka wówczas wyprawa na północ Anglii i starcie z Newcastle United.