U-23: Druga kolejka i drugie zwycięstwo Manchesteru United

» 16 sierpnia 2019, 21:57 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Reading w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Na listę strzelców wpisali się D'Mani Mellor oraz James Garner.
» Czerwone Diabły odniosły drugie zwycięstwo w tym sezonie Premier League 2
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji podbudowane doskonałym występem w rywalizacji z West Bromwich Albion. United wygrali na wyjeździe aż 5:0. Ekipa The Royals była jeszcze lepsza, bowiem ograła 6:0 Newcastle United.

Na pierwszy celny strzał w tym meczu trzeba było poczekać do piątej minuty. James Garner chciał powtórzyć swoje doskonałe uderzenie z rywalizacji z West Bromem, ale tym razem posłał piłkę prosto w ręce bramkarza.

Jeszcze przed upływem dziesięciu minut Largie Ramazani poślizgnął się na przemoczonej murawie i potrzebował pomocy lekarza. Ostatecznie skrzydłowy gospodarzy mógł kontynuować swój udział w tym spotkaniu.

W 12. minucie Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie za sprawą D'Maniego Mellora. Napastnik Manchesteru United odnalazł się w polu karnym Reading po rzucie z autu i pokonał Axela Óskara Andréssona.

Podopieczni Neila Wooda w pierwszej połowie zyskali przewagę w posiadaniu piłki. Podobnie jak pierwsza drużyna, młode Diabły również odzyskiwały piłkę za pomocą wysokiego pressingu na połowie rywali.

Ekipa gości miała niezłą szansę na wyrównanie po rzucie wolnym z 30. minuty. Stały fragment gry wykonał Jordan Holsgrove, lecz futbolówkę bez większych problemów zatrzymał Matěj Kovář.

Szczęścia uderzeniem z dystansu próbował też Dylan Levitt. Pomocnik United kopnął piłkę zbyt lekko, by móc zaskoczyć Andréssona.

W 35. minucie Neil Wood był zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Boisko opuścił kontuzjowany Ethan Laird, a zastąpił go Luca Ercolani.

Golkiper Reading miał spore problemy z wybiciem piłki po rzucie rożnym. Futbolówkę przed bramkę strzelił Ethan Galbraith, a futbolówka utknęła w gąszczu nóg, nim została wybita z pola karnego.

Chwilę potem Arnau Puigmal oddał ekwilibrystyczny strzał przewrotką, po którym piłka trafiła w poprzeczkę.

Pierwsza połowa zakończyła się czterema doliczonymi minutami i skromnym zwycięstwem Manchesteru United.

Siedem minut po wznowieniu gry spore zagrożenie pod bramką United przyniósł rzut rożny gości. Piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Dylan Levit.

W 57. minucie znakomitą szansę na zdobycie bramki zaprzepaścił DiShon Bernard. Środkowy obrońca Manchesteru United doszedł do dośrodkowania Brandona Williamsa, ale posłał futbolówkę nad bramką.

Tuż po upływie godziny świetna zespołowa akcja gospodarzy przyniosła celny strzał Jamesa Garnera. Wywalczony w ten sposób rzut rożny nie przyniósł większego zagrożenia.

Ataki Czerwonych Diabłów nasilały się z każdą minutą. Bramkarza rywali próbował zaskoczyć również Largie Ramazani, ale jego uderzenie zablokował obrońca.

W 67. minucie na murawie ponownie zjawili się przedstawiciele sztabu medycznego Manchesteru United. Z delikatnym urazem zmagał się kapitan United, Brandon Williams.

Trzy minuty później Matěj Kovář ponownie wygrał pojedynek z Jordanem Holsgrovem, który próbował wpisać się na listę strzelców uderzeniem z rzutu wolnego.

Na kwadrans przed końcem podopieczni Neila Wooda wreszcie zdobyli drugą bramkę. Źle wyrzuconą piłkę z autu przejął Mellor, który zanotował asystę przy golu Jamesa Garnera.

Do końcowego gwizdka arbitra rezultat nie uległ już zmianie i gospodarze mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w nowym sezonie Premier League do lat 23.

Na kolejny ligowy mecz rezerw Manchesteru United trzeba będzie poczekać do 23 sierpnia. Młode Czerwone Diabły wyjadą wtedy na konfrontację z Newcastle United.