U-18: Znakomity Manchester United ograł Sunderland 3:0

» 10 sierpnia 2019, 15:25 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Sunderlandem w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Na listę strzelców wpisali się Charlie McCann, Anthony Elanga oraz Charlie Wellens.
» Czerwone Diabły rozpoczęły nowy sezon ligowy od zwycięstwa nad Sunderlandem
Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu miała miejsce w 3. minucie. Anthony Elanga otrzymał piłkę na lewym skrzydle, wymanewrował obrońcę schodząc do środka pola i posłał znakomity strzał na bramkę. Najwyższym kunsztem wykazał się Jack Newman, który efektowną interwencją zapobiegł utracie gola.

Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa Elanga ponownie przyczynił się do stworzenia zagrożenia pod bramką Czarnych Kotów. Skrzydłowy United przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym odnalazł celnym podaniem w pole karne Maxa Haygartha. Wysunięty napastnik odwrócił się z rywalem na plecach, lecz jego uderzenie ominęło bramkę rywali.

W odpowiedzi ekipa Sunderlandu wyprowadziła niezły atak, po którym strzał Ryana Goocha efektownie odbił Ondřej Mastný.

Stojący w bramce przyjezdnych Newman był zmuszony do skutecznej interwencji w 23. minucie. Świetnym solowym rajdem popisał się Connor Stanley. Anglik oddał piłkę Anthony'emu Elandze, co ostatecznie przyniosło niezły strzał 17-latka.

Bardzo podobna sytuacja miała miejsce trzy minuty później. Tym razem Elandze podawał Mark Helm, ale ponownie zwycięsko z pojedynku z piłkarzem Manchesteru United wyszedł bramkarz Sunderlandu.

W 29. minucie United wreszcie dopięli swego. Wszystko za sprawą Connora Stanleya, który został sfaulowany w polu karnym. Arbiter bez wahania podyktował jedenastkę wykorzystaną przez Charliego McCanna.

Pięć minut później podopieczni Neila Ryana podwoili swoje prowadzenie. Znakomita akcja, w rozegraniu której wzięło udział pięciu piłkarzy, zakończyła się doskonałym strzałem Anthony'ego Elangi.

Defensywa Sunderlandu przeżywała bardzo trudne chwile, ponieważ chwilę po utracie drugiego gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Stanley. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł jednak Newman.

W pierwszej połowie meczu Manchester United zdominował grę i agresywnym pressingiem uniemożliwił Sunderlandowi stworzenie zagrożenia pod własną bramką. Na drugim końcu boiska największą aktywnością wykazał się Anthony Elanga, który oddał cztery celne strzały.

Gospodarze nie zamierzali odpuszczać Sunderlandowi, co doprowadziło do zdobycia trzeciej bramki już w 54. minucie. Na listę strzelców wpisał się Charlie Wellens, który dobił do pustej bramki podanie Anthony'ego Elangi.

Po godzinie gry swojego gola mógł strzelić Ben Hockenhall. Stoper Manchesteru United doszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale jego uderzenie głową zablokował jeden z rywali.

Pięć minut później Charlie McCann zapobiegł utracie bramki przez swoją drużynę. W doskonałej sytuacji po błędzie Hockenhalla znalazł się Cole Kiernan. Napastnik Sunderlandu ominął Mastný'ego, lecz futbolówkę zmierzającą do pustej bramki wślizgiem zatrzymał McCann.

W 66. minucie Neil Ryan zdecydował się na przeprowadzenie dwóch zmian. Na boisku zameldowali się 15-letni Shola Shoretire oraz sprowadzony z Ajaxu Dillion Hoogerwerf, a udział w meczu zakończyli Charlie Wellens i Max Haygarth.

Shoretire miał okazję podwyższyć wynik spotkania w 83. minucie, ale dwa jego strzały obronił Jack Newman.

Do ostatniego gwizdka arbitra wynik meczu nie uległ już zmianie i United mogli cieszyć się z doskonałego rozpoczęcia sezonu ligowego. Kolejnym rywale podopiecznych Neila Ryana będzie ekipa Wolverhampton.