Oceny: Kristiansund - Manchester United 0:1

» 30 lipca 2019, 21:35 - Autor: Bart - źródło: MEN
Manchester United pokonał Kristiansund 1:0 (0:0) w piątym meczy kontrolnym przed startem sezonu 2019/2020. Kto zaprezentował się najlepiej, a kto musi popracować nad swoją grą? Oto oceny wystawione przez Manchester Evening News i użytkowników DevilPage.pl.
» Manchester United pokonał Kristiansund 1:0 w meczu towarzyskim, który odbył się w Oslo
David de GeaDavid de Gea
Założył opaskę kapitana. Przez cały mecz był bardzo zrelaksowany. Nie został poddany żadnym próbom przez rywala.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7/10

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Łatwo wychodził z opresji w obecności przeciwnika. Dobrze dowodził obroną.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.88/10

Phil JonesPhil Jones
Był bliski gola po uderzeniu nożycami, później ponownie po strzale głową. Aktywny na obu końcach boiska. Jeżeli transfer Maguire’a nie dojdzie do skutku, to prawdopodobnie on wyjdzie w pierwszym składzie na mecz z Chelsea.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.8/10

Victor LindelöfVictor Lindelöf
Był praktycznie niezauważalny. To informacja, że Szwed nie był nękany przez rywali, ale pozostawał w pełnej kontroli sytuacji.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.08

Luke ShawLuke Shaw
Grasował głównie na połowie rywali, bo Manchester United dominował w spotkaniu.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.82

Nemanja MatićNemanja Matić
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.41

Scott McTominayScott McTominay
Był motorem napędowym linii pomocy. W ciągu dwóch minut oddał dwa strzały. Cieszył się wolnością związaną z bardziej ofensywną rolą w tym meczu.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.14

Daniel JamesDaniel James
Zawsze szeroko ustawiony na prawej flance, ale jego podania były nieobliczalne. Nie widzieliśmy w tym spotkaniu jego elektryzującej szybkości.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.32

Jesse LingardJesse Lingard
Oddał dobry strzał. Szukał podań w ciasnych miejscach, grając za Martialem. Dobrze kontrolował piłkę, ale zbyt często przegrywał pojedynki z powodu zbyt gęstego naporu zawodników Kristiansund.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3.77

Marcus RashfordMarcus Rashford
Pokazał energię i umiejętności grając na skrzydle, ustąpił miejsca z przodu Martialowi. Później zawodnicy zmienili się rolami. Oddał groźny strzał z rzutu wolnego, który zatrzymał się na rękawicy bramkarza.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.09

Anthony MartialAnthony Martial
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.73

Zmiennicy (wszyscy weszli w 59. minucie):

Sergio RomeroSergio Romero
Podobnie jak De Gea, był widzem w tym meczu.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.5

Ashley YoungAshley Young
Przejął opaskę kapitana po De Gei i dobrze łączył formacje.

Paul PogbaPaul Pogba
Zdrowy na tyle, aby wejść na murawę, pomimo, że opuścił ostatnią sesję treningową.

Juan MataJuan Mata
Wywalczył rzut karny i pewnie wykorzystał go dając Manchesterowi United zwycięstwo w doliczonym czasie.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.68

Andreas PereiraAndreas Pereira
Grał na prawej stronie, gdy Mata wskoczył w miejsce „10”. Drugoplanowy występ.

Mason GreenwoodMason Greenwood
Był bliski wpisania się na listę strzelców przy stanie 0:0.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.95

Statystyki: Kristiansund vs Manchester United 0:1
Oficjalnie: Eric Bailly wypada z gry na 4-5 miesięcy

Komentarze (18)

HarryBrown: Matic to jedna wielka bolesna pomyłka. Facet cały czas człapie po murawie. Na plus na pewno AwB oraz McTominay, który rośnie z meczu na mecz. Podobało mi się również zaangażowanie Martiala, który kilka razy skutecznie wrócił się w okolice naszego pola karnego. To coś nowego w jego wykonaniu.
» 31 lipca 2019, 10:12 #18
trikos: Jesse Lingard
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3.77 Trikos: -1 / 10

Nasza najlepsza dycha
» 31 lipca 2019, 09:13 #17
ax1d: "ale pozostawał w pełnej kontroli sytuacji"? :D Oj Bart, Bart, to nawet translator to lepiej przełoży.
» 31 lipca 2019, 08:51 #16
slaff: niestety widać coraz bardziej że Matić się "konczy" na LE i puchary krajowe ok ale w lidze raczej nie powinien być 1 wyborem Ole. McT i Pogba to pewniaki do składu kto 3? oby Bruno lub SMS, co do obrony jeśli nie przyjdzie M
» 31 lipca 2019, 07:22 #15
Tomwk1988: Różne rzeczy mógłbym napisać o Maticu po tym meczu, ale że był ociezaly i kiepski to na pewno bym nie wymyślił. Bardzo dobre ustawianie się i przecinanie praktycznie wszystkich akcji przeciwnika to ociezalosc a niemal 90% celność podań to "kiepskosc".
» 31 lipca 2019, 04:01 #14
Elessarius: Zanotował przynajmniej trzy straty niedaleko naszej bramki, poza tym, prawie sprokurował rzut karny. Gdyby tylko przeciwnik zdecydował się upaść, to mieliby jedenastkę. To całkiem sporo przewinień, jak na 55 minut na boisku, a zakładam, że przewinień było więcej niż zapamiętałem. Stąd jego kiepskość.
» 31 lipca 2019, 08:45 #13
Dawidlademann: Scott McTomnay moze z niego być lider pomocy za jakiś czas..
» 30 lipca 2019, 23:11 #12
nani17801: Co zrobił Lindelof ,że ma ocenę 7 ,a Rojo 6 ?
» 30 lipca 2019, 22:50 #11
SzarimMusty: 1. 50-51 minuta dośrodkowanie zawodników norweskiej ekipy i... w Premier League musielibyśmy odrabiać straty. Główny winny? Moim zdaniem Lindelof, który zostawił dwóch piłkarzy do krycia Aaran'owi. Nasz nowy nabytek nie poradził sobie z tą sytuacją więc albo szwed albo on powinien dostać obniżkę o 1 pkt oceny - ot błąd który w lidze na 99% będzie nas kosztował bramkę.
2. Rashford - Martial - Lingard - James od samego początku meczu rotowali na pozycjach. Martial bardzo często cofał się po piłkę i fajnie ją rozgrywał np. piękne zagranie do Shaw'a. Ustawiał się też fajnie 3-4 sytuacje kiedy tylko dobra interwencja przeciwników powodowała, że Francuz nie wychodził na sytuacje 100%.
3. McTominay w pierwszej połowie popełnił poważny błąd - zaczął się bawić piłką i ją stracił... na 20 metrze. W ofensywie dwukrotnie się pokazał w polu karnym w rozegraniu z Danielem. Ale poza tym nie przypominam sobie by sam chłopak coś fajnie zagrał - fajny talent ale ciągle melodia przyszłości.
4. Matić - w pierwszej połowie bezbłędny w destrukcji dzięki czemu kolega wyżej mógł próbować sił w ofensywie. W drugiej połowie dwie głupie straty pokroju tej McTominaya.
5. Drugi skład tradycyjnie... jednym zdaniem.

Wiem, że te określenia gry naszych piłkarzy to men -> google translate ale nie lepiej dać te oceny z 20 minutowym opóźnieniem i własnym opisem? Przecież do każdego zawodnika można napisać rozprawkę a tu teksty pokroju

"Victor LindelĂśf
Był praktycznie niezauważalny. To informacja, że Szwed nie był nękany przez rywali, ale pozostała w pełnej kontroli sytuacji."

A gdzie wspomnienie o błędzie w ustawieniu z 50 minuty? A gdzie wspomnienie o dobrym wyprowadzeniu piłki z własnej połowy - nie mam na myśli jego rajdów do przodu, których nie lubię - tylko fajnych podań na dwa kontakty.

"Nemanja Matić
Ociężały i kiepski, kiedy był w posiadaniu piłki. Z pewnością straci miejsce na rzecz McTominaya, jeżeli Solskjaer pozostanie przy ustawieniu 4-2-3-1."

Czemu nie dodano, że w pierwszej połowie wykorzystywał ustawienie Jonesa i Lindelofa by wszystkie piłki przejmować? To jest zawodnik od odbiorów i brak informacji, że swoim ustawieniem powodował błędne podania i przejęcia naszych obrońców to jak nie napisać nic. Oczywiście jak wcześniej wspomniałem dwukrotnie na 20-30 metrze stracił piłkę przez zabawę ale stwierdzenie był "ociężały i kiepski" to jak nie stwierdzić nic.

"Anthony Martial
Cichy dzień. Manchester United potrzebuje od niego większej stabilności w tym sezonie."

Tony zagrał tak samo jak całe tourne... Koleś świetnie rozgrywa i się cofa, rozpoczyna pressing. Ani słowa na ten temat? Francuz także unika gry w powietrzu, kiedy Ligard/Rashford/James byli przy linii nie mieli komu wrzucić bo Martial robił kilka kroków do tyłu. Brakował też wbiegania na odbite piłki - 3 strzały Rashforda. Nie wspomniałem nawet o połowie ważnych elementów z gry Tonego, a napisałem sporo.

To kilka wymienionych postaci szczątkowo opisanych, a co tu powiedzieć o drugim garniturze? Pogba wchodzący wolno w mecz i nie nadający się do roli ŚPD? Fred, który starając się przyspieszać grę co chwilę gubił piłkę - grał na maks dwa kontakty. Nie wspomnę też o znikomej wypowiedzi na temat Chonga czy Greenwooda. Jakbym nie obejrzał meczu to czytałbym te oceny w nadziei, że dowiem się jak wyglądała ich gra?! A co bym dostał? 1 zdanie na grajka. Żal.
» 30 lipca 2019, 22:17 #10
viliar: Fajne podsumowanie, a a propos ostatniego akapitu. Nie oglądałem meczu, jak zagrał Greenwood? On mnie najbardziej interesuje z młodzieży.
» 31 lipca 2019, 08:22 #9
mishaplc: Lepiej bym tego nie ujął
» 31 lipca 2019, 09:06 #8
Pilosz: Wnoszę wniosek abyś po każdym meczu pisał takie podsumowanie
» 31 lipca 2019, 09:15 #7
Fenek: Brak zmiennika na ŚPD za matica uważam za karygodny błąd podczas tego okienka.
» 30 lipca 2019, 22:16 #6
DjTED: James na tle tej druzyny nie istniał. Bardzo duzo niecelnych dosrodkowan i przegranych pojedynkow
» 30 lipca 2019, 21:53 #5
Extratime: Victor LindelĂśf
Był praktycznie niezauważalny. To informacja, że Szwed nie był nękany przez rywali, ale POZOSTAŁA W PEŁNEJ KONTROLI SYTUACJI. (?)
» 30 lipca 2019, 21:43 #4
Extratime: W sensie - literówka i zamiast została to został, jak rozumiem.
» 30 lipca 2019, 21:51 #3
Saftmi: Piszę pozostawał hah
» 30 lipca 2019, 22:11 #2
Extratime: @Saftami, po cichu poprawili i nawet nie podziękowali. :D
» 30 lipca 2019, 22:24 #1