Oceny: Manchester United - Leeds United 4:0

» 17 lipca 2019, 15:47 - Autor: matheo - źródło: MEN, DevilPage.pl
Manchester United pokonał Leeds United 4:0 (2:0) w towarzyskim spotkaniu, które odbyło się w Perth. Jak piłkarzy Czerwonych Diabłów ocenili dziennikarze Manchester Evening News oraz użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za środowy mecz.
» Manchester United pewnie pokonał Leeds United 4:0
Sergio RomeroSergio Romero
Miał dobrą interwencję po strzale Patricka Bamforda przy wyniku 1:0.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.53

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Nastawiony ofensywnie i zanotował asystę przy trafieniu Masona Greenwooda. Zagrał znakomicie na obu połowach.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.94

Victor LindelöfVictor Lindelöf
Zaczął od świetnego rajdu, który omal nie zakończył się bramką Rashforda. Później był tylko lepszy. Świetny pierwszy występ w okresie przygotowawczym.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.25

Eric BaillyEric Bailly
Obiecujący występ po kontuzji kolana. Zanotował dobry blok przy stanie 1:0.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 6.94

Marcos RojoMarcos Rojo
Rzadko był nękany na lewej stronie. Tak cieszył się grą, że kilkukrotnie radośnie podbił piłkę. Pewny występ.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6

Scott McTominayScott McTominay
Jego energia napędzała Manchester United w pierwszej połowie. Dobrze współpracował z Pogbą.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.88

Paul PogbaPaul Pogba
Był ustawiony nieco głębiej i rozdawał karty. Leeds nie potrafiło go przypilnować. Znakomite podanie do Wana-Bissaki przy golu Greenwooda.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8

Mason GreenwoodMason Greenwood
Świetnie poruszał się po boisku i przysparzał problemów Leeds. Zdobył swojego pierwszego gola w zawodowej piłce.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8.24

Juan MataJuan Mata
Dobre i zdecydowane podania. Uzupełnił młodą ofensywną linię Manchesteru United swoją ekspercką wiedzą. Cieszy go gra na dziesiątce.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.47

Daniel JamesDaniel James
Trafił w słupek przed przerwą. Widać było w nim chęci, zabrakło regularności. Przewyższał piłkarzy Leeds swoją szybkością. Czasami podejmował trochę dziwne decyzje.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.13

Marcus RashfordMarcus Rashford
Trafił na początku w słupek, później już się nie pomylił i zdobył kapitalnego gola.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.71

Zmiennicy:

Joel Castro PereiraJoel Castro Pereira
Nie miał nic do roboty.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.18

Diogo DalotDiogo Dalot
Zaoferował drużynie wariant rozegrania na skrzydle.

Ashley YoungAshley Young
Podając piłkę cały czas myślał o ofensywie.

Tahith ChongTahith Chong
Dużo lepszy występ niż z Perth. Wywalczył rzut karny.

MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.2

Dlaczego De Gea i Lukaku nie zagrali z Leeds?
Rashford: Greenwood to urodzony napastnik

Komentarze (11)

Klimaa: Greenwood i Rashford - cóż to może być za dobry duet w niedalekiej przyszłości?
» 18 lipca 2019, 01:08 #11
KubaUtd: Matic drewniak zwalnial akcje i zszedł he
» 17 lipca 2019, 18:48 #10
Kruszon: Szkoda, że w momencie transmisji meczu pracowałem. Jest czego żałować.
» 17 lipca 2019, 17:01 #9
SzarimMusty: Osoba wystawiająca oceny chyba tylko słuchała radiowej relacji.

Lindelof 4 - typ zawalił 3 krotnie. Pozwolił by zawodnik z numerem 7 oddał strzał głową, nawet do piłki nie wyskoczył. Pozwolił również na groźny strzał 9 - na szczęście Romero dał się ustrzelić oraz pozwolił na kąśliwe dośrodkowanie po ziemi przed pole karne gdzie genialna interwencja Erica uratowała nas od straty gola.

Mata 6 - jak miał piłkę to wyglądało to fajnie ale przez większość meczu był dobrze kryty przez Philipsa, który pressingiem na hiszpanie wyłączył go z gry między 20 a 35 minutą. Widoczne to było przy próbie wyprowadzenia piłki.

Chong 8 - dzieciak kręcił pomęczonymi przeciwnikami i wywalczył karnego. Najlepszy skrzydłowy w dniu dzisiejszym.

Gomes 8 - dwa genialne zagrania pod bramką przeciwnika. Z jednego Chong wywalczył karnego a drugą zaprzepaścił Young. Fajnie próbował przyspieszać ale niestety także znikał z radarów na długie minuty.

Martial 7 - Gol, kilkukrotnie również pokazywał się do gry, niestety wieczny talent nie chciał mu zagrać piłki. Najbardziej dziwna sytuacja w tym meczu to 65 minuta gdzie rywale dali mu 5metrów swobody przed polem karnym. Prosiło się aby mu podać na sytuację sam na sam no ale... piłkę miał Jese i stwierdził, że lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie kółka.

Teraz się zacznie...

Lingard 2 - Nie kojarzę innego celnego zagrania niż na 2 metry w bok. Ciągle dublował pozycje Martiala. Francuz wbiega w pole karne, Anglik biegnie dokładnie w tym samym kierunku. Tony schodzi do środka, Jese wbiega przed niego. Jakby specjalnie robił na złość. No i jeszcze ta sytuacja z 65 (65-70 minuta gdzieś) gdzie nie podaje do Francuza, który wyszedłby sam na sam. Dodam też, kilkukrotne głupie podania do Dalota gdy Martial wystawiał się na podanie. Dla mnie hamulcowy.

Young 2 - W obronie ciężko się do niego przyczepić no może poza początkiem drugiej połowy gdzie nie pokrył pozycji Jonesa gdy ten poszedł ciut wyżej. No i w sumie nie naprawił tego błędu... Jones się musiał sprintem wracać gdy "młody" sobie truchtał przy linii bocznej. Z przodu za to totalna porażka, a mi w pamięci zostanie reakcja Chonga na genialną piłkę od Younga. Tahith pokazał koledze by ten zamiast na pałę grać zwrócił uwagę na rytm biegu. No ale za to bym dał mu ocenę 5 bo nic większego nie zawinił ale... ma opaskę kapitana i odwala takie głupoty pod koniec meczu. Zamiast być wzorem i nie dać się sprowokować robi wślizg na czerwoną kartkę i 3 mecze zawieszenia. No nic, całe szczęście mamy Shaw'a i Dalota, którzy powinni być wyżej w hierarchii na lewą obronę.
» 17 lipca 2019, 16:18 #8
Biniek: Lingard to taki pilkarz, ktory jakby nagle zniknal z kadry, to nikt by nawet nie zauwazyl.
» 17 lipca 2019, 18:23 #7
BlazzeTheRed2: Prawda i tak samo Rojo & Darmian
» 19 lipca 2019, 00:07 #6
grzeho16: Taka sama ocena dla Gomesa i Lingarda? Co najmniej dziwne
» 17 lipca 2019, 16:05 #5
helupa: ja już nawet nie patrzę na te oceny MEN, nie warto.
» 17 lipca 2019, 16:11 #4
bani: Wan Bissaka zagrał w obu połowach?
» 17 lipca 2019, 15:56 #3
Sideswipe: raczej chodziło o ofensywę jak i defensywę.
» 17 lipca 2019, 15:59 #2
Dariusz1986: Na obu połowach. Boisko ma je dwie. Nie jest napisane że W dwóch połowach.
» 17 lipca 2019, 16:00 #1