UYL: FC Midtjylland zbyt mocny dla Manchesteru United

» 13 marca 2019, 17:26 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Środowe spotkanie FC Midtjylland z Manchesterem United w ramach 1/8 finału młodzieżowej Ligi Mistrzów zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Jedyną bramkę dla United zdobył Angel Gomes.
» Czerwone Diabły pożegnały się z młodzieżową Ligą Mistrzów na etapie 1/8 finału
Podopieczni Nicky'ego Butta przystępowali do tej rywalizacji bez Masona Greenwooda, który zmagał się z chorobą. Miejsce na szpicy zajął zatem D'Mani Mellor.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla Czerwonych Diabłów, bowiem już w 10. minucie Gustav Isaksen przejął piłkę na własnej połowie i po fenomenalnym rajdzie przez całe boisko zaskoczył Matěja Kovářa precyzyjnym uderzeniem lewą nogą.

Goście nie zrazili się jednak utratą gola i zdołali doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie. W polu karnym Midtjylland sfaulowany został Ethan Laird, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Angel. Gomes.

Druga część gry należała już jednak do piłkarzy Kennetha Andersena. 72. minuta przyniosła drugie trafienie Isaksena, który wykorzystał stratę Gomesa i znów błysnął precyzyjnym uderzeniem po ziemi.

Wynik rywalizacji na trzy minuty przed końcem ustalił Oliver Olsen. 18-latek wykorzystał zbyt wolny powrót od obrony graczy Manchesteru United i z bliska skierował piłkę do siatki.

Na domiar złego, sfrustrowany Lee O'Connor obejrzał czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry. Ekipa Midtjylland zasłużenie awansowała do ćwierćfinału, w którym spotka się z FC Porto.