U-23: Podział punktów na Stadium of Light

» 8 marca 2019, 21:52 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Sunderlandu z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się remisem 1:1. Gola dla United strzelił w drugiej połowie Largie Ramazani.
» Czerwone Diabły wróciły z północy Anglii z jednym punktem
Czerwone Diabły przystępowały do tej konfrontacji po doznaniu pięciu ligowych porażek z rzędu. Gospodarze mieli za sobą dwa kolejne niepowodzenia.

W pierwszym kwadransie żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Przewagę w posiadaniu piłki mieli podopieczni Ricky'ego Sbragii.

Najlepszą szansę dla Manchesteru Unitedw pierwszej części gry miał Nishan Burkart. Skrzydłowy United został znaleziony dośrodkowaniem przez Largiego Ramazaniego, lecz piłka po strzale głową poszybowała nad poprzeczką bramki Sunderlandu.

Chwilę później poważny błąd w rozegraniu akcji popełnił DiShon Bernard. Gospodarze skrzętnie wykorzystali tę pomyłkę za sprawą gola Benjamina Mbungi-Kimpioki.

Mimo trzech minut doliczonych przez arbitra do pierwszej połowy, goście z Manchesteru nie zdołali zagrozić bramce Maxa Stryjka.

Druga połowa spotkania na Stadium of Light również nie obfitowała w sytuacje pod obiema bramkami.

W 67. minucie Sbragia zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany. George Tanner ustąpił miejsca Matthew Olosunde.

Na dwadzieścia minut przed końcem meczu Alex Fojtíček popisał się fantastyczną interwencją po strzale Jacka Diamonda.

Szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Nishan Burkart, który najszybciej dopadł do piłki dośrodkowanej przez Aliou Traore. 18-latek nie trafił w bramkę, tłumacząc to nieprzepisową interwencją obrońcy. Prowadzący to spotkanie Daniel Middleton nie podzielał jednak punktu widzenia piłkarza United.

Starania United przyniosły efekt w 81. minucie. Nishan Burkart mocno wstrzelił piłkę w pole karne gospodarzy, a bramkę z bliskiej odległości zdobył Largie Ramazani.

Do ostatniego gwizdka arbitra rezultat nie uległ już zmianie i obie strony zdobyły po jednym punkcie. Rezerwy Manchesteru United będą miały sporo czasu na przygotowanie do rywalizacji z West Bromem. Zaplanowano ją bowiem dopiero na piątego kwietnia.