U-18: Middlesbrough ponownie ogrywa Manchester United

» 2 lutego 2019, 15:21 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Middlesbrough w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gości 3:0.
» Czerwone Diabły doznały pierwszej ligowej porażki od stycznia 2018 roku
Czerwone Diabły wróciły do zmagań ligowych po dwóch tygodniach przerwy. Ostatnim rywalem, który pokonał United w lidze, było właśnie Middlesbrough.

Pierwszy strzał na bramkę w tym meczu oddał Largie Ramazani, który zszedł z piłką do środka, zmylił pilnujących go obrońców i huknął na bramkę lewą nogą. Stojący między słupkami Solomon Brynn wykazał się refleksem i odbił futbolówkę na rzut rożny.

Goście odpowiedzieli doskonałą akcją z 12. minuty. Wszystko za sprawą efektownej indywidualnej akcji Alberto Balde Almanzara, który wbiegł w pole karne United i dograł do Gabriela McGilla. Środkowy napastnik Middlesbrough nie zdołał pokonać Jamesa Thompsona strzałem z bliskiej odległości.

Ramazani miał niezłą szansę jeszcze przed upływem pół godziny, kiedy piłkę w pole karne z lewego skrzydła wstrzelił Reece Devine. Utracie bramki w tej sytuacji zapobiegł skuteczny blok obrońcy.

Podopieczni Neila Ryana mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz w pierwszej połowie nie udało im się udokumentować dobrej gry zdobyciem bramki.

Druga połowa mogła się rozpocząć od szybkiego gola Manchesteru United. Anthony Elanga był bliski wpisania się na listę strzelców, ale zapobiegł temu skuteczny wślizg obrońcy. Asystę w tej sytuacji mógł zanotować Arnau Puigmal.

W 53. minucie to defensorzy Manchesteru United wystąpili w roli blokujących po tym, jak Arnau Puigmal zgubił piłkę na prawej stronie, z czego starali się skorzystać goście.

Osiem minut później Teden Mendi przewinił we własnym polu karnym, a arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Gabriel McGill.

Neil Ryan zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany w 66. minucie gry. Swój udział w tym spotkaniu zakończył Connor Stanley, a zastąpił go Aliou Traore.

Chwilę potem Ramazani miał sporo pecha, ponieważ piłką po jego strzale odbiła się od słupka. Do wyrównania próbował doprowadzić także Puigmal, który był bliski zdobycia bramki po strzale z rzutu wolnego.

Na kwadrans przed końcem wyśmienitą sytuację zaprzepaścił Dion McGhee. Pomocnik United znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i przegrał pojedynek z Brynnem.

W 78. minucie zadanie zdobycia punktów stało się niemal niemożliwe dla gospodarzy. Wszystko za sprawą pomyłki wychodzącego do piłki Jamesa Thompsona. Bramkarz Czerwonych Diabłów minął się z futbolówką, co skrzętnie wykorzystał Alberto Balde.

Losy rywalizacji przesądził McGill. Napastnik Boro skorzystał z niedokładnego krycia obrońców Manchesteru United i pokonał Thompsona strzałem głową.

Była to druga ligowa porażka Manchesteru United w tym sezonie. Okazja do rehabilitacji dla zawodników Neila Ryana nadejdzie już w najbliższy wtorek. Czerwone Diabły czeka wówczas wyjazdowa konfrontacja z Evertonem.