U-18: Manchester United lepszy od Stoke City

» 15 stycznia 2019, 17:05 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Wtorkowe spotkanie Stoke City z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gości 4:1. Na listę strzelców wpisali się Mason Greenwood, D'Mani Mellor oraz Brandon Williams.
» Manchester United wrócił ze Stoke z kompletem punktów
Rywalizacja rozpoczęła się bardzo pechowo dla Arnau Puigmala, który już w piątej minucie musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji pleców. Jego miejsce na boisku zajął Anthony Elanga.

Osiem minut później do pracy zabrał się Mason Greenwood. Napastnik Czerwonych Diabłów znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, minął golkipera i posłał piłkę do pustej bramki.

Było to jedyne trafienie, jakie w pierwszej połowie oglądali kibice zgromadzeni w ośrodku treningowym Stoke City.

Dziesięć minut po wznowieniu gry Greenwood podwoił swój dorobek strzelecki wykorzystując dobre dogranie Dylana Levitta.

Podopieczni Neila Ryana strzelili trzeciego gola w 67. minucie. Tym razem na liście strzelców zameldował się D'Mani Mellor, a asysta powędrowała na konto Aliou Traore.

Rozmiary prowadzenia gości pięć minut później powiększył jeszcze Brandon Williams, który pokonał bramkarza strzałem z narożnika pola karnego.

Stoke City odpowiedziało tylko jedną bramką, którą na dziewięć minut przed końcem drugiej połowy strzelił Ethan Varian.

Po jedenastu rozegranych spotkaniach ekipa United plasuje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Czerwone Diabły rozegrały o jeden mecz mniej od liderującego Liverpoolu.

Drużyna do lat 18 już w najbliższy poniedziałek podejmie u siebie Brighton w czwartej rundzie młodzieżowego Pucharu Anglii. Następnym ligowym rywalem United będzie Middlesbrough.