FA Youth Cup: Hat-trick Greenwooda, United lepsi od Chelsea!

» 17 grudnia 2018, 21:57 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe starcie Manchesteru United z Chelsea ramach trzeciej rundy młodzieżowego Pucharu Anglii zakończyło się zwycięstwem gości 4:3. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Mason Greenwood oraz Dishon Bernard.
» Czerwone Diabły odprawiły z kwitkiem obrońcę trofeum
Spotkanie na Leigh Sports Village zestawiło ze sobą dwa najbardziej utytułowane kluby w historii FA Youth Cup. Czerwone Diabły sięgnęły po to trofeum dziesięć razy, a The Blues dziewięciokrotnie.

Pierwszy strzał w tym meczu oddał Mason Greenwood. Najlepszy strzelec w ekipie United otrzymał dobre podanie od Aliou Traore, lecz posłał futbolówkę obok bramki strzeżonej przez Karlo Zigera.

Pięć minut później golkiper gości zanotował poślizg przy próbie odebrania podania od kolegi i stracił kontrolę nad piłką. Błąd kapitana Chelsea skrzętnie wykorzystał Greenwood, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Przyjezdni próbowali natychmiast odpowiedzieć skuteczną akcją. Tariq Lamptey odebrał piłkę Ethanowi Galbraithowi na lewym skrzydle i wyłożył futbolówkę do wbiegającego w pole karne kolegi. Drużynę United efektownym wślizgiem uratował pełniący obowiązki kapitana Brandon Williams.

Po kwadransie Lamptey atakował prawą stroną i z pełnym impetem wpadł w pole karne Manchesteru United. Anglik runął na murawę po starciu z Jamesem Garnerem, lecz sędzia, zamiast rzutu karnego, podyktował rzut wolny dla United i pokazał zawodnikowi Chelsea żółtą kartkę.

W trzydziestej minucie podopieczni Neila Ryana mieli dobrą okazję do powiększenia prowadzenia. Wszystko za sprawą indywidualnej akcji Masona Greenwooda, który został sfaulowany tuż przed linią pola karnego. Rzut wolny próbował wykorzystać James Garner, jednak jego strzał okazał się niecelny.

Garner wywiązał się ze swoich obowiązków defensywnych chwilę później, wybijając z linii bramkowej piłkę po strzale Daishawna Redana.

Gdy wydawało się, że gospodarze utrzymają prowadzenie do przerwy, na listę strzelców wpisał się Tariq Lamptey. Wahadłowy drużyny The Blues zszedł do środka z prawego skrzydła i pokonał bezradnego Jamesa Thompsona.

Neil Ryan zdecydował się na przeprowadzenie zmiany na drugą połowę. Grającego na skrzydle Charliego McCanna zastąpił stoper, Teden Mengi.

Czerwone Diabły nie zamierzały tracić czasu i już w pierwszej akcji po zmianie stron odzyskały prowadzenie. Piłkę w środkowej strefie przejął Aliou Traore, a następnie przekazał ją do Masona Greenwooda. Napastnik United oszukał pilnującego go obrońcę i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Jeszcze przed upływem godziny gry, murawę z powodu kontuzji musiał opuścić Brandon Williams. Miejsce kapitana Manchesteru United zajął Anthony Elanga.

W 65. minucie gospodarze zdołali po raz trzeci pokonać Karlo Zigera. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Chelsea posłał Dylan Levitt, a golkipera The Blues pokonał DiShon Bernard.

Osiem minut później sprawy przybrały niekorzystny obrót dla United. Drugą żółtą kartkę obejrzał bowiem środkowy obrońca, DiShon Bernard.

Manchester United nie zraził się jednak tym faktem i na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasy gry w drugiej połowie strzelił czwartego gola. Swojego hat-tricka skompletował Mason Greenwood, który samotnie popędził na bramkę The Blues ponownie posłał futbolówkę do siatki.

Nie był to jednak koniec emocji, gdyż trzy minuty później prowadzący to spotkanie Kristian Silcock podyktował rzut karny dla Chelsea. Jedenastkę bezbłędnie wykorzystał Faustino Anjorin.

Czerwone Diabły nie zdołały się jeszcze otrząsnąć po stracie gola, a na tablicy świetlnej widniał już wynik 4:3. Tym razem Thompsona strzałem z bliskiej odległości pokonał Daishawn Redan.

Kibice United przeżywali nerwową końcówkę, bowiem sędzia zdecydował się doliczyć pięć minut do czasu trwania drugiej połowy.

Chelsea nie zdołała jednak doprowadzić do wyrównania i to gracze Manchesteru United mogli cieszyć się z awansu do czwartej rundy FA Youth Cup. Kolejnym rywalem United będzie drużyna Brighton.