U-23: Manchester United lepszy od Middlesbrough

» 7 grudnia 2018, 21:54 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Middlesbrough w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Na listę strzelców wpisali się Zach Dearnley oraz Ethan Hamilton.
» Zach Dearnley rozpoczął strzelanie na Leigh Sports Village
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po trzech ligowych meczach bez zwycięstwa. Ekipa Boro zamierzała za to wykorzystać swój rozpęd po trzech kolejnych triumfach.

Podopieczni Ricky'ego Sbragii zabrali się do pracy od pierwszego gwizdka. Po upływie zaledwie siedmiu minut Aidan Barlow perfekcyjnie obsłużył podaniem Zacha Dearnleya, a wysunięty napastnik United wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Goście mogli doprowadzić do wyrównania po upływie trzydziestu minut. Wówczas w polu karnym Alexa Fojtíčka znalazł się Amadou Sylla, lecz jego uderzenie zablokował Ro-Shaun Williams.

Ekipa Boro była jeszcze bliżej wyrównania po zbyt mocnym podaniu Tyrella Warrena do Williamsa. Futbolówkę przejął Stephen Walker, który chwilę potem przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Manchesteru United.

Walker był bliski zdobycia bramki także w 35. minucie. Na przeszkodzie stanął mu jednak blokujący groźny strzał kapitan gospodarzy, czyli Regan Poole.

Jeszcze w trakcie pierwszej części gry Paul Stephenson był zmuszony do dokonania roszady w bramce. Plac gry opuścił kontuzjowany Bradley James, a zastąpił go Zachary Hemming.

Ostatnim akcentem przed przerwą był gol strzelony przez Ethana Hamiltona. Szkocki pomocnik miał nieco szczęścia, gdyż piłkę po jego strzale podbił jeszcze Nathan Wood.

Pierwsza groźna sytuacja w drugiej połowie miała miejsce dopiero w 71. minucie. Piłka po strzale głową Stephena Walkera zaskoczyła Fojtíčka, lecz zamiast w siatce, zatrzymała się na słupku.

Do ostatniego gwizdka rezultat nie uległ już zmianie i United mogli cieszyć się z trzech punktów. Następnym rywalem piłkarzy Ricky'ego Sbragii będzie prowadząca w tabeli drużyna Reading.