Wypożyczenia: Podsumowanie października

» 4 listopada 2018, 16:00 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Za nami drugi pełny miesiąc sezonu 2018/2019, co stanowi dobrą okazję do podsumowania boiskowych wyczynów piłkarzy wypożyczonych z Manchesteru United. Obecnie taki status posiada dziewięciu graczy.
» Axel Tuanzebe wyrósł na kluczową postać w defensywie Aston Villi
Doświadczenie w barwach innych klubów zbierają: Dean Henderson (Sheffield United), Joel Pereira (Vitória Setúbal), Kieran O'Hara (Macclesfield Town), Demetri Mitchell (Hearts), Matthew Willock (St. Mirren), Cameron Borthwick-Jackson (Scunthorpe United), James Wilson (Aberdeen), Axel Tuanzebe (Aston Villa) oraz Timothy Fosu-Mensah (Fulham).

Pewnym punktem między słupkami w ekipie Sheffield United pozostaje Dean Henderson. Angielski bramkarz wziął udział we wszystkich pięciu październikowych meczach swojego zespołu. 21-latek dwukrotnie mógł pochwalić się zachowaniem czystego konta. The Blades aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli Championship.

Blackburn - Sheffield United 0:2
90 minut
6.56/10 (WhoScored.com)
KLIK
06.10.2018
Sheffield United - Hull City 1:0
90 minut
7.43/10 (WhoScored.com)
KLIK
20.10.2018
Derby - Sheffield United 2:1
90 minut
6.47/10 (WhoScored.com)
KLIK
23.10.2018
Sheffield United - Stoke City 1:1
90 minut
6.55/10 (WhoScored.com)
KLIK
27.10.2018
Sheffield United - Wigan 4:2
90 minut
6.57/10 (WhoScored.com)
KLIK

Podobną pozycję w ekipie Vitórii Setúbal wypracował sobie Joel Pereira. Wypożyczony z Manchesteru United bramkarz w październiku rozegrał dwa spotkania. Raz udało mu się zachować czyste konto bramkowe. W rywalizacji z Tondelą 22-latek został napomniany żółtą kartką za opóźnianie gry.

Vitória Setúbal - Moreirense 3:0
90 minut
7.29/10 (WhoScored.com), 6/10 (A Bola)
KLIK
28.10.2018
Tondela - Vitória Setúbal 1:2
90 minut
7.02/10 (WhoScored.com), 6/10 (A Bola)
KLIK

Nieco gorzej wygląda sytuacja Kierana O'Hary, który w październiku stracił miejsce w bramce Macclesfield Town. Irlandczyk zagrał jeszcze w dwóch pierwszych spotkaniach tego miesiąca, lecz później obserwował poczynania kolegów z perspektywy ławki rezerwowych. Klub z Moss Rose radzi sobie bardzo kiepsko i zamyka tabelę League One.

Newport - Macclesfield Town 3:3
90 minut
brak danych
KLIK
06.10.2018
Macclesfield Town - Notts County 0:1
90 minut
-

Świetne otwarcie sezonu 2018/2019 kontynuuje ekipa Hearts, która wciąż przewodzi stawce szkockiej Premiership. Miejsce na lewej obronie u Craiga Leveina zachowuje wypożyczony z Manchesteru United Demetri Mitchell. 21-letni Anglik wziął udział we wszystkich październikowych meczach swojego zespołu. Mitchell nie będzie miło wspominał wyjazdowej potyczki z Rangers, podczas której jego strata we własnym polu karnym doprowadziła do utraty bramki.

Rangers - Hearts 3:1
78 minut
brak danych
KLIK
20.10.2018
Hearts - Aberdeen 2:1
90 minut
brak danych
KLIK
23.10.2018
Dundee - Hearts 0:3
72 minuty
brak danych
KLIK
28.10.2018
Hearts - Celtic 0:3
90 minut
brak danych
KLIK
31.10.2018
Hearts - Hibernian 0:0
11 minut
brak danych
KLIK

Dużo gorsze nastroje mają fani St. Mirren. Drużyna, do której wypożyczony jest Matthew Willock, przegrała wszystkie swoje październikowe mecze i wraz z Dundee FC wyraźnie odstaje od reszty stawki. Willock trzykrotnie pojawił się na boisku, jednak nie zdołał zaliczyć ani jednego trafienia lub asysty.

St. Mirren - Kilmarnock 1:2
71 minut
brak danych
KLIK
27.10.2018
St. Johnstone - St. Mirren 2:0
81 minut
brak danych
KLIK
31.10.2018
St. Mirren - Motherwell 0:2
42 minuty
brak danych
KLIK

Podobny los swoim kibicom w październiku zgotowali piłkarze Scunthorpe. Siedem meczów tej drużyny w październiku to sześć porażek i jedno zwycięstwo. Mimo tak fatalnej formy zespołu, pewne powody do zadowolenia może mieć Cameron Borthwick-Jackson. Anglik wystąpił we wszystkich wspomnianych spotkaniach. Najlepszym momentem sezonu dla 21-latka był rywalizacja z Charltonem, w której zdobył dwie bramki.

Cameron Borthwick-Jackson (Scunthorpe United)
Scunthorpe United - Charlton 5:3
90 minut
9/10 (Grimsby Telegraph)
KLIK
06.10.2018
Luton - Scunthorpe United 3:2
90 minut
6/10 (Grimsby Telegraph)
KLIK
09.10.2018
Scunthorpe United - Lincoln 1:2
23 minuty
brak danych
KLIK
13.10.2018
Scunthorpe United - Peterborough 0:2
90 minut
5/10 (Grimsby Telegraph)
KLIK
20.10.2018
Wycombe - Scunthorpe United 3:2
90 minut
KLIK
23.10.2018
Blackpool - Scunthorpe United 1:0
90 minut
KLIK
27.10.2018
Scunthorpe United - Plymouth 1:4
90 minut
KLIK

Jedno trafienie na swoim koncie zapisał za to James Wilson. Wypożyczony do Aberdeen napastnik w październiku wystąpił w trzech meczach. Jego drużyn wygrała dwa z nich oraz doznała jednej porażki. Podopieczni Dereka McInnesa na tym etapie sezonu plasują się w połowie tabeli.

20.10.2018
75 minut
-
-
28.10.2018
Aberdeen - Rangers 1:0
85 minut
brak danych
KLIK
31.10.2018
Aberdeen - Hamilton 3:0
73 minuty
brak danych
KLIK

W świetnym nastroju tej jesieni może być Axel Tuanzebe. Angielski obrońca wywalczył sobie pewne miejsce w ekipie Aston Villi i zachował je nawet po zwolnieniu ze stanowiska Steve'a Bruce'a. 20-latek w październiku zagrał w pięciu spotkaniach. W rywalizacji z Preston popisał się nawet asystą. Niezwykle pochlebne wypowiedzi ze strony fanów The Villans pod adresem Axela Tuanzebe pozwalają mieć nadzieję, że czeka go udana druga część sezonu.

Aston Villa - Preston 3:3
90 minut
7.12/10 (WhoScored.com)
KLIK
06.10.2018
Millwall - Aston Villa 2:1
90 minut
7/10 (WhoScored.com), 7/10 (SkySports)
KLIK
20.10.2018
Aston Villa - Swansea 1:0
90 minut
6.27/10 (WhoScored.com)
KLIK
23.10.2018
Norwich - Aston Villa 2:1
90 minut
6.92/10 (WhoScored.com)
KLIK
26.10.2018
QPR - Aston Villa 1:0
90 minut
6.9/10 (WhoScored.com), 6/10 (SkySports)
KLIK

Timothy Fosu-Mensah spędził większość października na leczeniu kontuzjowanego barku. 20-latek ostatecznie odzyskał pełną sprawność i natychmiastowo wskoczył do wyjściowego składu Fulham. Jedyny występ Holendra zakończył się jednak porażką jego zespołu 0:3.