U-23: Bramkowy debiut Greenwooda, United bez punktów

» 26 października 2018, 21:53 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Wolverhampton z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Gola dla United strzelił debiutujący na tym poziomie Mason Greenwood.
» Czerwone Diabły wróciły z Wolverhampton z pustymi rękami
Konfrontacja na Molineux Stadium zapowiadała się wyśmienicie, bowiem była pojedynkiem dwóch czołowych drużyn Grupy 2 Premier League do lat 23.

W pierwszym kwadransie żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do strzelenia gola. Dłużej w posiadaniu piłki utrzymywali się gracze Ricky'ego Sbragii, którzy cierpliwie szukali luk w defensywie gospodarzy.

Po upływie 28 minut to United popełnili błąd, który kosztował ich utratę gola. Przegrany pojedynek w środku pola doprowadził do mocnego wstrzelenia piłki w pole karne przez Ryana Gilesa, które na bramkę zamienił Benny Ashley-Seal.

Do zakończenia pierwszej części gry Manchester United nie zdołał odpowiedzieć na trafienie Wilków. Ataki gości najczęściej organizował Angel Gomes, lecz gracze United mieli trudności z przedostaniem się w pole karne Andreasa Söndergaarda.

Pięć minut po wznowieniu gry Czerwone Diabły wreszcie znalazły receptę na obronę rywali. Angel Gomes popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Masona Greenwooda, a Anglik strzelił swojego pierwszego gola na tym poziomie rozgrywkowym. Było to piętnaste trafienie napastnika United w dwunastu rozegranych meczach w tym sezonie.

69. minuta przyniosła fantastyczną indywidualną akcję Angela Gomesa, który przekazał piłkę do znajdującego się na lewym skrzydle Tahitha Chonga. 18-latek dośrodkował w pole karne, futbolówkę przed szesnastkę zgrał Mason Greenwood, lecz mocny strzał Jamesa Garnera poszybował nad poprzeczką.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry kapitan Wolverhampton, Niall Ennis wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jego akcja składała się z odbioru piłki George'owi Tannerowi, samotnego rajdu pod pole karne United oraz fenomenalnego strzału w okienko bramki Matěja Kovářa.

Gospodarze mogli niemal natychmiastowo znów umieścić piłkę w bramce, lecz dobry strzał Pedro Gonçalvesa głową zablokował Regan Poole.

Nieudana wyprawa United do hrabstwa West Midlands sprawiła, że drużyna została zepchnięta z pierwszego miejsca w tabeli. W kolejny piątek podopieczni Ricky'ego Sbragii podejmą u siebie Newcastle United.