Wypożyczenia: Podsumowanie września

» 1 października 2018, 17:20 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Za nami drugi miesiąc sezonu 2018/2019, co stanowi dobrą okazję do podsumowania boiskowych wyczynów piłkarzy wypożyczonych z Manchesteru United. Obecnie taki status posiada dziewięciu graczy.
» James Wilson we wrześniu otworzył swoje konto bramkowe w barwach Aberdeen
Doświadczenie w barwach innych klubów zbierają: Dean Henderson (Sheffield United), Joel Pereira (Vitória Setúbal), Kieran O'Hara (Macclesfield Town), Demetri Mitchell (Hearts), Matthew Willock (St. Mirren), Cameron Borthwick-Jackson (Scunthorpe United), James Wilson (Aberdeen), Axel Tuanzebe (Aston Villa) oraz Timothy Fosu-Mensah (Fulham).

Niepodważalną pozycję między słupkami w ekipie Sheffield United ma Dean Henderson. 21-letni Anglik we wrześniu miał okazję rozegrać pięć spotkań, w których zachował jedno czyste konto. Sympatię do wypożyczonego z Manchesteru United bramkarza mają również fani The Blades. Wszystko za sprawą sporego zaangażowania Hendersona w wydarzenia meczowe. Jego przykładową radość po zdobytej przez zespół bramce można zobaczyć tutaj. Co ciekawe, golkiper również dołożył swoją cegiełkę do dorobku ofensywnego drużyny, zaliczając asystę w meczu z Aston Villą.

Sheffield United - Aston Villa 4:1
90 minut
6.47/10 (WhoScored.com)
KLIK
15.09.2018
Bristol City - Sheffield United 1:0
90 minut
6.43/10 (WhoScored.com)
KLIK
19.09.2018
Sheffield United - Birmingham 0:0
90 minut
7.66/10 (WhoScored.com)
KLIK
22.09.2018
Sheffield United - Preston 3:2
90 minut
5.96/10 (WhoScored.com)
KLIK
29.09.2018
Millwall - Sheffield United 2:3
90 minut
6.1/10 (WhoScored.com)
KLIK

Stabilną pozycję między słupkami ma również Joel Pereira, który zbiera doświadczenie w swojej ojczystej lidze. Vitória Setúbal we wrześniu zanotowała trzy remisy i jedną porażkę. 22-latek raz mógł pochwalić się czystym kontem bramkowym.

Os Belenenses - Vitória Setúbal 0:0
90 minut
Vitória Setúbal - FC Porto 0:2
90 minut
5.87/10 (WhoScored.com), 4/10 (A Bola)
KLIK
30.09.2018
Vitória SC - Vitória Setúbal 1:1
90 minut
6.83/10 (WhoScored.com), 6/10 (A Bola)
KLIK

Na regularne występy może liczyć też trzeci z wypożyczonych bramkarzy, a zatem Kieran O'Hara, który tymczasowo broni barw Macclesfield Town. 22-letni Anglik we wrześniu rozegrał aż sześć meczów. O'Hara musiał przełknąć naprawdę gorzką pigułkę w Londynie, gdzie jego zespół przegrał z West Hamem aż 0:8.

Crewe - Macclesfield Town 3:0
90 minut
brak danych
KLIK
04.09.2018
Macclesfield Town - Blackpool 4:3
90 minut
Macclesfield Town - Lincoln City 1:2
90 minut
brak danych
KLIK
22.09.2018
Morecambe - Macclesfield Town 2:1
90 minut
brak danych
KLIK
26.09.2018
West Ham - Macclesfield Town 8:0
90 minut
brak danych
KLIK
29.09.2018
Walsall - Forest Green 1:1
90 minut
brak danych
KLIK

Fenomenalny początek sezonu w Szkocji notuje ekipa Hearts. Klub Demetriego Mitchella wygrał sześć z pierwszych siedmiu meczów ligowych i pewnie prowadzi w tabeli Premiership. Wypożyczony z United obrońca jest ważną postacią klubu z Tynecastle Stadium, bowiem wystąpił w każdym z wrześniowych meczów.

Hearts - St. Mirren 4:1
59 minut
brak danych
KLIK
15.09.2018
Motherwell - Hearts 0:1
90 minut
brak danych
KLIK
22.09.2018
Hearts - Livingston 0:0
90 minut
brak danych
KLIK
26.09.2018
Hearts - Motherwell 4:2
90 minut
brak danych
KLIK
29.09.2018
Hearst - St. Johnstone 2:1
90 minut
brak danych
KLIK

Nieco gorzej idzie natomiast Matthew Willockowi, który po niezłym początku przygody z St. Mirren, stracił miejsce w wyjściowym składzie i w całym miesiącu spędził na murawie zaledwie 83 minuty.

01.09.2018
73 minuty
brak danych
KLIK
14.09.2018
St. Mirren - Celtic 0:0
4 minuty
brak danych
KLIK
22.09.2018
Hamilton - St. Mirren 3:0
6 minut
-

Na brak pracy nie może narzekać za to Cameron Borthwick-Jackson. Lewy obrońca United we wrześniu opuścił tylko jeden mecz swojego zespołu. Fani Anglika mogli najeść się strachu podczas rywalizacji z Wimbledonem, gdy 21-latek doznał groźnie wyglądającego urazu i został zniesiony z boiska na noszach. Badania wykazały wstrząśnienie mózgu, które nie przeszkodziło jednak piłkarzowi w szybkim powrocie do gry.

Cameron Borthwick-Jackson (Scunthorpe United)
Scunthorpe United - Wolverhampton U21 1:0
90 minut
brak danych
KLIK
08.09.2018
Scunthorpe United - Rochdale 3:3
90 minut
brak danych
KLIK
15.09.2018
Wimbledon - Scunthorpe United 2:3
30 minut
6/10 (Grimsby Telegraph)
KLIK
22.09.2018
Scunthorpe United - Shrewsbury 1:0
90 minut
brak danych
KLIK
29.09.2018
Burton - Scunthorpe United 0:0
90 minut
7/10 (Grimsby Telegraph)
KLIK

Coraz mocniejszą pozycję w Aberdeen z czasem zyskuje James Wilson. Anglik w sierpniu zaliczył tylko 19 minut gry, natomiast kolejny miesiąc przyniósł mu już 221 minut spędzonych na boisku. 22-latek będzie szczególnie miło wspominał starcie z Motherwell, w którym jako jedyny wpisał się na listę strzelców, zasługując na słowa uznania ze strony menadżera Dereka McInnesa.

Aberdeen - Motherwell 1:0
61 minut
brak danych
KLIK
25.09.2018
Hibernian - Aberdeen 0:1
90 minut
brak danych
KLIK
29.09.2018
Celtic - Aberdeen 1:0
61 minut
brak danych
KLIK

Trzy mecze na koncie po wrześniu ma Axel Tuanzebe. Jego Aston Villa zanotowała jedno zwycięstwo, dwa remisy oraz dwie porażki. Anglik zebrał jednak niezłe recenzje za swoje występy.

01.09.2018
62 minuty
6.08/10 (WhoScored.com)
KLIK
15.09.2018
Blackburn - Aston Villa 1:1
90 minut
6.67/10 (WhoScored.com), 7/10 (SkySports)
Briston City - Aston Villa 1:1
90 minut
6.32/10 (WhoScored.com)
KLIK

Wrzesień zakończył się pechowo dla Timothy'ego Fosu-Mensaha. Reprezentant Holandii, po dwóch rozegranych meczach, doznał urazu barku w wyjazdowym spotkaniu z Evertonem. Ekipa Fulham we wrześniu zapisała na swoim koncie jedną wygraną, dwa remisy i dwie przegrane.