U-18: Trzy gole Greenwooda, trzy punkty United

» 15 września 2018, 13:56 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Blackburn Rovers w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się wynikiem 4:3. Bohaterem rywalizacji okazał się Mason Greenwood, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.
» Mason Greenwood powiększył swój dorobek strzelecki w spotkaniu z Blackburn
Czerwone Diabły przystąpiły do tego starcia z czwartego miejsca w tabeli. Podopieczni Neila Ryana mieli w dorobku dwa zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Ekipa Rovers plasowała się na jedenastej lokacie.

Rywalizacja rozpoczęła się po myśli gospodarzy. Już w czwartej minucie przebojowa indywidualna akcja Ethana Lairda zakończyła się faulem gracza Blackburn. Arbiter pozwolił kontynuować grę, ponieważ futbolówka wylądowała pod nogami Masona Greenwooda, który wykończył sytuację precyzyjnym strzałem w lewy róg bramki.

United nie zadowolili się jednym trafieniem i nadal napierali. Jeszcze w pierwszym kwadransie przed bardzo dobrymi szansami stanęli Aliou Traoré oraz Greenwood.

W odpowiedzi celnym strzałem popisał się Samuel Durrant, który poradził sobie z kapitanem Manchesteru United, Brandonem Williamsem.

W 21. minucie bliski pokonania Bena Winterbottoma był Dylan Levitt, lecz bramkarz Blackburn odbił piłkę na rzut rożny.

Czerwone Diabły dopięły swego minutę później. Mason Greenwood sprytnie odebrał piłkę obrońcy George'owi Wilsonowi i wykorzystując fakt, że bramkarz był oddalony od swojej bramki, Anglik przerzucił nad nim piłkę i powiększył prowadzenie swojego zespołu.

W dalszej części pierwszej połowy goście przystąpili do nieco odważniejszych ataków. Rovers dłużej utrzymywali się przy piłce, a United liczyli na przechwyty i wyprowadzanie szybkich kontrataków.

Podopieczni Neila Ryana mogli powiększyć swoją przewagę w 42. minucie po stracie, jakiej dopuścił się Flavien Boyomo. Dobrej szansy nie wykorzystał jednak Anthony Elanga.

Pierwsza część gry zakończyła się rezultatem 2:1. Wszystko za sprawą indywidualnej akcji Jacka Vale'a, który ograł Brendona Williamsa i dobił własny strzał obroniony przez Alexa Fojtíčka.

Druga połowa rozpoczęła się od interwencji Winterbottoma po strzale wyróżniającego się w ekipie United Masona Greenwooda.

58. minuta przyniosła drugiego gola dla gości. Jack Vale zdobył drugą bramkę wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Blackburn cieszyło się remisem tylko przez cztery minuty. Błąd przy wyprowadzeniu piłki sprawił, że Anthony Elanga mógł wykorzystać dogranie Ethana Lairda.

Chwilę potem Neil Ryan przeprowadził pierwszą zmianę w swoim zespole. Elangę zastąpił D'Mani Mellor.

Po upływie 70 minut Laird zanotował kolejne świetne dośrodkowanie w pole karne, które do siatki skierował Mason Greenwood. United nie mogli cieszyć się jednak z bramki, ponieważ asystent arbitra dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w drugiej połowie przed wyśmienitą szansą stanął Traoré, który nie potrafił jednak znaleźć drogi do siatki.

Chwilę potem Ethan Galbraith źle zagrał piłkę do tyłu. Futbolówkę przejął Sam Burns, wbiegł w pole karne Manchesteru United i posłał strzał między nogami Fojtíčka.

Sprawy we własne nogi wziął wówczas Mason Greenwood. Najlepszy strzelec United zszedł z piłką z lewego skrzydła, ograł dwóch rywali i mocnym uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki przesądzając o zwycięstwie gospodarzy.

Następny mecz drużyny do lat 18 zostanie rozegrany 22 września. Wówczas Czerwone Diabły czeka wyjazdowe starcie z West Bromwich Albion.