U-23: Manchester City – Manchester United 1:1

» 13 kwietnia 2018, 22:21 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie derbowe pomiędzy Manchesterem City i Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się remisem 1:1. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, lecz Czerwone Diabły zdołały odrobić straty jeszcze w pierwszej połowie.
» Czerwone Diabły wywiozły jeden punkt z obiektu lokalnego rywala
The Citizens uzyskali przewagę niemal na samym początku meczu. Już w czwartej minucie dynamiczna akcja na lewym skrzydle i dogranie w pole karne przyniosło bramkę Lorenzo Gonzaleza.

Obywatele nie zwalniali tempa i odważnie nacierali na bramkę United. Ataki swojego zespołu wspierał wracający do zdrowia po poważnej kontuzji Benjamin Mendy.

W 27. minucie Gonzalez odebrał piłkę Cameronowi Borthwickowi-Jacksonowi i samotnie popędził na bramkę Czerwonych Diabłów. Hiszpan został sfaulowany przez Jacksona tuż przed linią pola karnego. Do futbolówki podszedł Edward Francis, lecz jego uderzenie nie zagroziło bramce Kierana O'Hary.

Manchester United oddał pierwszy strzał celny po nieco ponad trzydziestu minutach. Swojego szczęścia spróbował wówczas Eithan Hamilton.

Gdy wydawało się, że gospodarze zejdą na przerwę z prowadzeniem, rzut wolny na połowie City wywalczył Indy Boonen. Dośrodkowanie Calluma Gribbina trafiło właśnie na głowę Belga, który wpisał się na listę strzelców.

Druga odsłona nie przyniosła więcej goli, choć nie brakowało w niej emocjonujących momentów. Bardzo bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Gonzalez, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował Ro-Shaun Williams.

W 56. minucie doskonałą szansę na wyprowadzenie Manchesteru United na prowadzenie miał Boonen. Napastnik Czerwonych Diabłów przegrał jednak pojedynek sam na sam z Danielem Grimshawem.

Chwilę później znakomitą okazję miał Zach Dearnley, który otrzymał prostopadłe podanie od Tahitha Chonga. Dearnley zastawił rywalowi drogę do piłki, ale zabrakło mu precyzji przy strzale. Ogromne pretensje do swojego boiskowego kolegi miał niepilnowany w polu karnym Joe Riley.

Do ostatniego gwizdka arbitra rezultat nie uległ już zmianie. Zdobyty jeden punkt oznacza, iż podopieczni Ricky'ego Sbragii zajmują przedostatnie miejsce w tabeli Grupy 1 Premier League 2. Jeżeli ekipa Derby County choćby zremisuje swój poniedziałkowy mecz z West Hamem, wówczas Manchester United będzie musiał pogodzić się ze spadkiem.