PL2: Czerwone Diabły tymczasowo uciekły spod topora

» 6 kwietnia 2018, 21:55 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Piątkowa konfrontacja, o kluczowym znaczeniu w kontekście utrzymania w Premier League 2, pomiędzy Manchesterem United i Sunderlandem, zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 4:0.
» Tahith Chong rozpoczął strzelanie w spotkaniu z Sunderlandem
Warto dodać, iż mecz rozegrany na Old Trafford był pierwszym w tym sezonie, w którym podopieczni Ricky'ego Sbragii zdobyli więcej niż dwie bramki.

Czerwone Diabły od pierwszego gwizdka arbitra przejęły inicjatywę i dążyły do strzelenia gola. Sztuka ta udała się po raz pierwszy w 24. minucie rywalizacji.

Wówczas doskonałym podaniem popisał się Callum Gribbin, który posłał piłkę do Tahitha Chonga. 18-latek opanował ją w okolicach pola karnego, ograł jednego z rywali i pokonał broniącego dostępu do bramki Sunderlandu Polaka, Maksymiliana Stryjka.

Chong miał swój udział także przy drugiej bramce dla United. To właśnie były gracz Feyenoordu przejął dogranie Ethana Hamiltona i wyłożył futbolówkę do niepilnowanego Zacha Dearnleya. Anglik zachował spokój w dogodnej sytuacji i płaskim strzałem powiększył prowadzenie swojego zespołu.

Manchester United zszedł więc na przerwę ze sporą zaliczką, jednak nie zamierzał zwalniać tempa. Efektem tego były kolejne gole dla Czerwonych Diabłów.

Dziesięć minut po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Indy Boonen, który zszedł z piłką z lewego skrzydła i zaskoczył golkipera Czarnych Kotów uderzeniem przy bliższym słupku.

Po godzinie gry swoją cegiełkę do rezultatu spotkania dołożył kapitan United, Joe Riley. Grający w roli prawego obrońcy Anglik dopadł do piłki po obronionym strzale Dearnleya i wpakował ją w górny róg bramki Sunderlandu.

Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie, a Manchester United, przynajmniej na moment, oddalił widmo spadku z Grupy 1 Premier League 2. Czerwone Diabły wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do bezpiecznej strefy. Już za tydzień rezerwy klubu z Old Trafford czekają derby miasta, czyli konfrontacja z Manchesterem City.