Dallas Cup: Manchester United wygrał 8:0!

» 29 marca 2018, 11:04 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Młodzi piłkarze Manchesteru United w świetnym stylu awansowali do półfinału Dallas Cup. W ostatnim meczu fazy grupowej rozbili Higashi Fukuoka aż 8:0.
» Manchester United pewnie awansował do półfinału Dallas Cup
Czerwone Diabły musiały pokonać rywala z Japonii różnicą przynajmniej sześciu bramek, jeśli chciały awansować dalej z pierwszego miejsca. Hat-tricka w meczu ustrzelił Nishan Burkart.

Manchester United w półfinale zmierzy się z Arsenalem. W drugiej parze o finał powalczą meksykańskie zespoły Tigres i Monterrey.

Autorem dwóch pierwszych trafień dla United w meczu z Higashi był Joshua Bohui, który najpierw wykończył dobrą akcję po tym jak podania wymienili Marson Greenwood i Burkart, a następnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Largiem Ramazanim. Przed przerwą po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Burkart i Greenwood.

Po przerwie młodzie piłkarze Manchesteru United nie ściągnęli nogi z gazu. Po dośrodkowaniu na długi słupek swojego drugiego gola strzelił Burkart, a następnie do siatki ponownie trafił Greenwood.

Szwajcarski napastnik Burkart skompletował hat-tricka dobijając piłkę po strzale Dylana Levitta. Wynik meczu ustalił Di’Shon Bernard, popisując się ładną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.