PL2: Anfield Road zdobyte przez Manchester United

» 9 marca 2018, 23:10 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Drużyna Manchesteru United do lat 23 w piątkowy wieczór odniosła pierwsze zwycięstwo w 2018 roku. Młode Czerwone Diabły pokonały na wyjeździe Liverpool 2:1.
» Callum Gribbin zapewnił Manchesterowi United trzy punkty na Anfield Road
Zdecydowanym faworytem tego starcia była ekipa The Reds, która zajmowała pierwsze miejsce w tabeli Premier League 2. Podopieczni Ricky'ego Sbragii desperacko potrzebują punktów w walce o utrzymanie, bowiem wciąż zamykają ligową klasyfikację.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać aż do 65. minuty. Tak długi czas oczekiwania został jednak wynagrodzony fenomenalnym trafieniem z rzutu wolnego, którym popisał się Adam Lewis.

Na odpowiedź gości trzeba było poczekać około kwadransa. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął kapitan United, czyli Joe Riley. Anglik samotnie popędził z piłką prawym skrzydłem, po czym pokonał bramkarza strzałem sprzed pola karnego.

Minęły zaledwie trzy minuty, a Josh Bohui został sfaulowany w polu karnym Liverpoolu przez Neco Williamsa. Do piłki ustawionej na jedenasty metrze podbiegł Callum Gribbin i spokojnym strzałem zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Kolejny mecz rezerw Manchesteru United zaplanowano na 18 marca. Wówczas ekipę Czerwonych Diabłów przetestuje Swansea City.