PLIC: Villarreal wykorzystał niewymuszone błędy United

» 27 lutego 2018, 22:14 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Wtorkowe spotkanie Manchesteru United z Villarrealem w ramach ćwierćfinału Premier League International Cup zakończyło się zwycięstwem gości 0:2.
» Tahith Chong kilka razy mógł zanotować asystę w spotkaniu z Villarrealem, jednak jego kolegom zabrakło skuteczności
Oba gole dla hiszpańskiego zespołu padły na początku drugiej połowy po ewidentnych błędach Czerwonych Diabłów.

Podopieczni Ricky'ego Sbragii w pierwszej odsłonie meczu prezentowali się bardzo dobrze i często znajdowali się z piłką w strefie obronnej przyjezdnych. Piłkarzom United brakowało jednak skuteczności pod bramką rywali.

Stojący w bramce Villarrealu José Antonio Martínez bronił mocne strzały Ethana Hamiltona czy Tahitha Chonga. W doskonałej sytuacji znalazł się także Zach Dearnley, który pędził na bramkę w sytuacji sam na sam, lecz asystent arbitra niesłusznie dopatrzył się spalonego.

Gospodarze punktualnie zameldowali się na murawie na drugą połowę, lecz sędziemu i graczom drużyny przyjezdnej powrót do gry zajął ponad dwadzieścia minut.

O wyniku rywalizacji zdecydowały niewymuszone błędy obronne United. Czerwone Diabły dwukrotnie traciły piłkę na własnej połowie, co wykorzystali odpowiednio Adrian Dalmau oraz Pedro Marinez Garcia.

Mimo śmiałych prób, gracze United nie zdołali odrobić strat i pozostają bez zwycięstwa w 2018 roku. Kolejny mecz rezerw klubu z Old Trafford zaplanowano na najbliższą sobotę, gdy na Old Trafford stawi się ekipa Sunderlandu.