U-18: United na czele tabeli Premier League

» 20 stycznia 2018, 19:50 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Drużyna Manchesteru United do lat 18 w sobotę odniosła ósme ligowe zwycięstwo w tym sezonie młodzieżowej Premier League. Czerwone Diabły ograły na wyjeździe Stoke City 4:2.
» Czerwone Diabły po pokonaniu Stoke City wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli młodzieżowej Premier League
Pierwszy gol w spotkaniu rozgrywanym na Clayton Wood padł w 33. minucie. Wówczas Czerwone Diabły wykorzystały zbyt krótkie wybicie piłki bramkarza gospodarzy i szybki atak skutecznie wykończył Millen Baars.

Podopieczni Kierana McKenny zdołali powiększyć rozmiary prowadzenia jeszcze w pierwszej połowie. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie Aidan Barlow świetnie znalazł podaniem Nishana Burkarta, a ten mocnym strzałem wpisał się na listę strzelców.

Gracze Stoke City nie zamierzali składać broni, czego wynikiem było trafienie kontaktowe już pięć minut po wznowieniu gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Venancio Da Silvy wykorzystał Krisztofer Szereto. Ten sam zawodnik pokonał Alexa Fojtíčka skutecznie wykonując rzut karny w ostatniej minucie meczu.

Wcześniej golkipera The Potters pokonali jednak Nishan Burkart i Largie Ramazani i to gości mogli cieszyć się ze zdobycia pełnej puli.

Czerwone Diabły mają w dorobku 27 punktów. Punkt straty do United mają gracze Liverpoolu, którzy rozegrali jednak o jedno spotkanie mniej.