U-18: City lepsze w derbach Manchesteru

» 25 listopada 2017, 14:47 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Sobotnie spotkanie Manchesteru City z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:1.
» Gol Tahitha Chonga nie wystarczył Manchesterowi United do zdobycia punktu w konfrontacji z Manchesterem City
Rywalizacja derbowa rozpoczęła się znakomicie dla podopiecznych Kierana McKenny. Już w piątej minucie Nishan Burkart przedarł się w pole karne The Citizens i wyłożył piłkę do Tahitha Chonga, który nie miał problemów z pokonaniem Curtisa Andersona.

Później do siatki trafiali już jednak tylko gospodarze. Już w siódmej minucie do wyrównania po dośrodkowaniu Henriego Ogunby‘ego doprowadził Keke Simmonds.

Jeszcze w pierwszej połowie Manchester City wyszedł na prowadzenie po golu Colina Röslera.

Czerwone Diabły miały doskonałą szansę do wyrównania, gdyż Tahith Chong został sfaulowany w polu karnym, a arbiter przyznał gościom rzut karny. Jedenastki nie potrafił jednak wykorzystać Angel Gomes.

United zostali ukarani poprzez drugie trafienie w meczu Keke Simmondsa. Strzał Anglika odbił się od Jake‘a Barretta i zmylił Alexa Fojtíčka.

Jako ostatni na listę strzelców w 73. minucie wpisał się kapitan City, Eric Garcia.

Porażka w derbach sprawiła, iż Manchester United spadł na trzecie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do lokalnego rywala.