UYL: FC Basel - Manchester United 2:1

» 22 listopada 2017, 18:17 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
W środowe popołudnie Manchester United doznał pierwszej porażki w fazie grupowej UEFA Youth League. Czerwone Diabły uległy rówieśnikom z FC Basel 1:2.
» Angel zaliczył asystę przy trafieniu Tyrella Warrena
Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na Leichtathletik Stadion nie przyniosła zbyt dużych emocji. Po stronie gospodarzy boisko z powodu urazu musiał opuścić Daniele Vesco.

Po upływie godziny gry Afimico Pululu popisał się pięknym strzałem sprzed pola karnego i tym samym pokonał Alexa Fojtíčka.

Sześć minut później ekipa Basel powiększyła swoje prowadzenie za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Yvesa Kaisera.

Czerwone Diabły zdołały odpowiedzieć bramką Tyrella Warrena w 70. minucie, lecz na doprowadzenie do wyrównania gościom zabrakło już czasu.

Po wyjazdowej wpadce Manchester United zajmuje drugie miejsce w grupie z dorobkiem ośmiu punktów. Gracze United na ten moment nie są jeszcze pewni awansu do dalszej fazy rozgrywek.