U-18: Blackburn Rovers - Manchester United 3:2

» 18 lutego 2017, 21:36 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Sobotnie spotkanie Blackburn Rovers z Manchesterem United w Premier League do lat 18 było przedsmakiem rywalizacji dorosłych drużyn w Pucharze Anglii. W kategorii młodzieżowej lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 3:2.
» Manchester United przegrał z Blackburn po efektownym spotkaniu
Rywalizacja na Brockhall na dobre rozkręciła się dopiero w drugiej połowie, gdyż przed przerwą żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na prowadzenie.

W 53. minucie Ethan Hamilton popisał się fenomenalnym strzałem z około 30 metrów, który zakończył swój lot w okienku bramki Bena Ascrofa.

Kwadrans później Czerwone Diabły powiększyły swoje prowadzenie dzięki bramce Aidana Barlowa.

Później jednak do głosu doszli gospodarze, którzy na przestrzeni zaledwie ośmiu minut zdołali z nawiązką odrobić straty.

Najpierw do siatki United trafił Lewis Thompson. Chwilę potem do wyrównania z bliskiej odległości doprowadził Alex Curran. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Jake Kenyon dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym, za co został wyrzucony z boiska, a ekipa Blackburn otrzymała rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Brad Lynch, który zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej Premier League do lat 18 Manchester United zajmuje drugie miejsce, mając tyle samo punktów, co Liverpool oraz Blackburn.

Po tym, jak wszystkie zespoły rozegrają 22 mecze, dojdzie do nowego podziału grup. Po cztery najlepsze kluby z Grupy Południowej i Północnej utworzą Grupę 1. Jej zwycięzca zostanie ogłoszony mistrzem kraju.

Drużyny z miejsc 5-8 stworzą Grupę 2, natomiast ekipy plasujące się na lokatach od 9 do 12 stworzą Grupę 3. Po stworzeniu nowych grup każdy z zespołów zmierzy się ze swoimi grupowymi rywalami tylko raz.