Mourinho: Musimy być w stanie zaskoczyć rywali

» 11 lutego 2017, 09:10 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
José Mourinho przyznał, że chce, by zespół Manchesteru United pod jego wodzą był w stanie zmieniać styl gry w trakcie spotkań, by móc zaskoczyć kolejnych rywali.
» José Mourinho docenia uniwersalność Henricha Mychitariana
Portugalski szkoleniowiec odniósł się w tym samym do korekty taktycznej, jakiej dokonał w spotkaniu z Leicester City, gdy Henrich Mychitarian przesunął się za plecy Zlatana Ibrahimovicia.

- Będę wystawiał go tam, gdzie będzie najbardziej potrzebny - powiedział Mourinho o najlepszej boiskowej pozycji dla Mychitariana. - Grał już na lewej obronie, więc jest gotowy. Nie zmienił się jego profil piłkarski, ale zmianie uległa mentalność oraz podejście.

- Henrich jest gotowy, by dla nas grać. Będziemy częściej dokonywali takich korekt, jak w meczu z Leicester City. Chcemy zaskakiwać naszych rywali. Zespół jest gotowy do zmian taktycznych w trakcie meczu. Można tego dokonać tylko mając dojrzałych oraz świadomych piłkarzy.

- Byliśmy na to gotowi, więc zaleciłem piłkarzom dokonanie zmiany. Nie potrzebuję wymieniać poszczególnych zawodników, wystarczy zmiana ról na boisku. Bądźcie więc gotowi, ponieważ po pięciu, dziesięciu, a może dwudziestu minutach, dokonamy pewnych zmian. Mamy zdolność do zaskakiwania rywali i stwarzania im problemów w trakcie meczu - zakończył José Mourinho.