U-18: Manchester United - Newcastle United 4:0

» 10 lutego 2017, 23:08 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Piłkarze Manchesteru United przedłużyli swoją passę zwycięstw ligowych do trzech pokonując w piątkowy wieczór Newcastle United 4:0 w ramach Premier League do lat 18.
» Bohaterem piątkowego spotkania z Newcastle United okazał się Aidan Barlow
W spotkaniu rozgrywanym na J. Davidson Stadium kibice nie musieli zbyt długo czekać na pierwszego gola. Już w szóstej minucie doskonałym podaniem popisał się Jake Kenyon, który perfekcyjnie obsłużył Zachary‘ego Dearnleya. Anglik nie miał żadnych problemów z pokonaniem bramkarza gości i tym samym wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku rywalizacji. Po zmianie stron sprawy we własne ręce wziął natomiast Aidan Barlow.

17-letni angielski pomocnik w 59. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym Srok i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Zaledwie osiem minut później ten sam gracz ponownie znalazł się na liście strzelców, gdy Barlow wykorzystał rzut karnym podyktowany za faul na nim samym.

Hat-trick pomocnika Manchesteru United stał się faktem na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Czerwone Diabły nadal zajmują drugie miejsce w tabeli Premier League do lat 18. Ich strata do Manchesteru City wynosi sześć punktów, lecz Obywatele rozegrali o jeden mecz mniej. Kolejnym ligowym rywalem United będzie plasująca się na czwartym miejscu ekipa Blackburn Rovers.