Akademia wygrywa na wyjeździe z Sunderlandem

» 28 stycznia 2017, 19:54 - Autor: 10wazzar10 - źródło: manutd.com
Manchester United U-18 odniósł pierwsze zwycięstwo w nowym roku kalendarzowym, pokonując na w wyjazdowym spotkaniu ekipę Sunderlandu 5-2.
» United zajmują trzecią lokatę w ligowej tabeli, tracąc 9 punktów do prowadzącego Manchesteru City i 2 punkty do drugiego Liverpoolu
Podopieczni Kierana McKenny liczyli na odzyskanie szans na zdobycie tytułu, po utracie punktów w ubiegłym spotkaniu i nie ma wątpliwości, że ta sztuka udała im się na murawie Academy of Light.

Niepokonani w ostatnich 11 meczach United już w 19. minucie spotkania wyszli na prowadzenie, po tym jak Nishan Burkart zagrał piłkę do Joshua Bhui, a ten pokonał golkipera gospodarzy z bliskiej odległości.

Siedem minut później było już jednak 1-1, kiedy Benji Kimpioka pokonał Fojticka. Czerwonym Diabłom udało się mimo to odzyskać na prowadzenie dziesięć minut przed przerwą po strzale Aidana Barlowa. Trzeba przyznać, iż po pierwszej części meczu mimo prowadzenia United, ciężko było wskazać, kto zwycięży w tym spotkaniu. W 51. minucie United za sprawą Burkarta, a chwilę później na 4-1 podwyższył Hamilton i było już niemal jasne, kto zgarnie trzy punkty w dzisiejszym starciu.

W 64. minucie McKenna posłał na plac boju Toma Sanga i Zachary'ego Dearnleya, a trzy minuty później zmiany te zaowocowały kolejnym trafieniem. Sang sprytnie podał do Deanleya, który po krótkim rajdzie z piłką umieścił piłkę w siatce. W końcówce spotkania obrońca Czarnych Kotów Jacob Young zdobył bramkę na 5-2, ustalając tym samym wynik.

Under-18 Premier League | Academy of Light | Strzelcy bramek: Bohui 19, Barlow 35, Burkart 48, Hamilton 50, Dearnley 67; Kimpioka 26, Young 85

Skład United: Fojtíček; Tanner, Barrett, O’Connor, Spratt; Whelan (Sang 64), Hamilton (Ercolani 70); Boonen, Barlow, Bohui; Burkart (Dearnley 64). Niekwykorzystane zmiany: M. Johnstone, Gomes