PL2: Osłabiony Manchester United przegrywa z City

» 9 stycznia 2017, 22:17 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Piłkarze Manchesteru United nie zdołali zdobyć nawet jednego punktu w poniedziałkowej konfrontacji z Manchesterem City w ramach Premier League 2.
» Czerwone Diabły osunęły się na dziewiąte miejsce w Premier League 2
Do rezultatu 1:3 dla gości w dużej mierze przyczyniła się czerwona kartka, jaką jeszcze w pierwszej połowie rywalizacji obejrzał Regan Poole.

Gospodarze w osłabieniu dzielnie bronili dostępu do własnej bramki, a między słupkami doskonale spisywał się Joel Pereira, który niedawno wrócił z wypożyczenia do Belenenses.

The Citizens zdołali jednak wpakować piłkę do siatki w 51. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Brahim Díaz, który wykorzystał precyzyjne podanie Paolo Fernandesa.

Manchester United nie złożył jednak broni i sześć minut później doprowadził do wyrównania. Piłkę do siatki skierował Sean Goss, a efektowną asystę zaliczył Demetri Mitchell.

Później jednak do głosu doszli gracze w błękitnych koszulkach, którzy przechylili szalę zwycięstwa na własną korzyść strzelając dwa gole. Najpierw Joela Pereirę pokonał Isaac Buckley-Ricketts, a rezultat meczu na 3:1 dla gości ustalił w 71. minucie Paolo Fernandes.

Czerwone Diabły muszą szybko wyciągnąć wnioski z tej porażki, gdyż już w najbliższy poniedziałek dojdzie do ich wyjazdowego starcia z Liverpoolem.