Manchester United za burtą FA Youth Cup

» 13 grudnia 2016, 03:26 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Manchester United w poniedziałkowy wieczór pożegnał się z rozgrywkami FA Youth Cup po porażce 1:2 w spotkaniu z Southampton.
» Manchester United pożegnał się z młodzieżowym Pucharem Anglii już w trzeciej rundzie
Wyróżniającą się postacią po stronie gospodarzy był 16-letni Angel Gomes, który od pierwszych fragmentów rywalizacji sprawiał sporo problemów defensywie Świętych.

Podopieczni Kierana McKenny w pierwszej połowie meczu mieli dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, jednak ze względu na brak skuteczności, piłkarze zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Kibice zgromadzi na Old Trafford obejrzeli pierwszego gola w 64. minucie. Na listę strzelców wpisał się Tahith Chong, który wspaniale wykorzystał dobre dośrodkowanie Jake'a Kenyona.

Kiedy wydawało się, że Czerwone Diabły zdołają utrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka, skutecznością wykazała się drużyna przyjezdnych.

Najpierw do bramki United trafił Thomas O'Connor, a zaledwie trzy minuty później awans swojemu zespołowi zapewnił Will Smallbone.

Gospodarze w końcowych fragmentach meczu rzucili się do rozpaczliwych ataków, jednak nie zdołali doprowadzić do wyrównania.