PL2: Chelsea lepsza od Manchesteru United

» 10 grudnia 2016, 00:15 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Mimo prowadzenia w piątkowym spotkaniu z Chelsea, ekipa Manchesteru United musiała pogodzić się z czwartą ligową porażką w tym sezonie Premier League 2.
» Bramka Axela Tuanzebe nie zapewniła graczom Manchesteru United nawet jednego punktu
Rywalizacja rozpoczęła się po myśli Czerwonych Diabłów, gdyż po upływie dwudziestu minut Axel Tuanzebe wykorzystał dośrodkowanie Josha Harropa z rzutu wolnego, zdobywając swojego pierwszego gola na tym poziomie rozgrywkowym.

Później do głosu doszli jednak gospodarze. Nieco ponad kwadrans po bramce dla United na listę strzelców wpisał się Dujon Sterling. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od Regana Poola i zakończyła swój lot w siatce.

Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała wyjść na prowadzenie. Udało się to jednak Chelsea już siedem minut po wznowieniu gry w drugiej połowie. Gola strzelił Josi Quintero popisując się ładnym strzałem lewą stopą.

Wynik na 3:1 dla gospodarzy w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustalił Jacob Maddox, znów korzystając z pomocy rykoszetu.

Po przegranej z The Blues Manchester United zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem czternastu punktów po dwunastu meczach. Czerwone Diabły mają przed sobą trudne zadanie, gdyż ich kolejnym przeciwnikiem będzie zajmująca drugie miejsce ekipa Manchesteru City.