U-21: Middlesbrough pokonane, United znów liderami!

» 29 lutego 2016, 22:14 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Piłkarze Manchesteru United zdołali odrobić z nawiązką jednobramkową stratę w konfrontacji z Middlesbrough, w wyniku czego ostatecznie triumfowali 2:1 i ponownie objęli przodownictwo w tabeli Premier League do lat 21.
» Piłkarze Manchesteru United wykonali kolejny krok na drodze do obrony tytułu mistrzowskiego w Premier League do lat 21
Warren Joyce miał ograniczone pole manewru przy wyborze składu na to spotkanie, ze względu na dużą liczbę kontuzji w pierwszym zespole oraz awans poszczególnych graczy w klubowej hierarchii.

Mecz rozpoczął się dosyć niefortunnie dla podopiecznych Joyce‘a, gdyż już w trzeciej minucie Joe Rothwell wpakował piłkę do siatki, jednak asystent arbitra dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Telewizyjne powtórki wykazały, że gol został strzelony prawidłowo.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Victoria Park nie doczekali się bramek. Po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze, czego dowodem było trafienie Calluma Cooke‘a z 57. minuty. Dopadł on do odbitej przez Joela Pereiry piłki i z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w siatce.

Przełomowym momentem w tej rywalizacji okazała się jednak 71. minuta. Kapitan Boro, Johnny Burn, popchnął Jamesa Weira we własnym polu karnym, za co został wyrzucony z boiska. Rzut karny pewnie wykorzystał za to Andreas Pereira.

Goście usilnie szukali możliwości do objęcia prowadzenia i dopięli swego na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. James Weir znakomite ściął ze skrzydła w pole karne, a jego dośrodkowanie odbiło się kolejno od bramkarza oraz obrońcy Middlesbrough i wylądowało w bramce.

Czerwone Diabły mają teraz nieco więcej czasu na odpoczynek, gdyż ich kolejny mecz zaplanowano dopiero na 13 marca. Będzie to wyjazdowa konfrontacja z Liverpoolem.