Van Gaal: Dobry rezultat po dobrej grze

» 29 stycznia 2016, 23:56 - Autor: Rio5fan - źródło: YouTube.com
Louis van Gaal pochwalił swoich podopiecznych po zwycięstwie Manchesteru United nad Derby County (3:1) w czwartej rundzie Pucharu Anglii.
» Louis van Gaal miał powody do radości po wizycie Manchesteru United na iPro Stadium
Czerwone Diabły dały sobie strzelić gola jeszcze przed przerwą, jednak po zmianie stron gospodarze nie potrafili uchronić się przed stratą dwóch bramek.

- Jestem bardzo zadowolony, ponieważ wynik jest bardzo dobry i styl gry był bardzo dobry. Powiedziałem to piłkarzom już w przerwie. Wiedziałem, że musimy grać tak, jak w pierwszej połowie. Jedynym minusem było to, że samo pozwoliliśmy sobie strzelić gola. Podobała mi się nasza gra przed przerwą, w zespole było widać pewność siebie - powiedział Van Gaal.

- To bardzo ważne. Po zmianie strony wszystko wyglądało jeszcze lepiej. Strzeliliśmy dwa gole i stworzyliśmy sobie sytuacje do zdobycia kolejnych bramek. W drugiej połowie Derby County grało nieco wyżej i to stworzyło nam więcej miejsca.

- W 2016 roku wygraliśmy wszystkie spotkania, poza tym z Southampton. Wówczas przegraliśmy przez brak pewności siebie. Teraz ona wróciła i pomimo presji wywieranej przez zespół Derby, stworzyliśmy sobie kolejne szanse i zdobyliśmy bramki. Muszę przyznać, że były to fantastyczne trafienia.

- Wejście Daleya przy drugim golu było naprawdę wspaniałe. On wyczuł okazję i dzięki temu wpisał się na listę strzelców. Przyznaję, że młodzi gracze zagrali naprawdę dobrze, nie mam na co narzekać. Wsparcie kibiców było niesamowite. Cieszę się, że nadal przychodzą oglądać nudny Manchester United! - dodał z uśmiechem Holender.

Zapytany o dobrą dyspozycję Anthony‘ego Martiala, menadżer Manchesteru United odpowiedział:

- Anthony nie zaczął meczu zbyt dobrze i mu to powiedziałem. Po dwudziestu minutach wszedł w to spotkanie i spisał się wybornie. Jestem zadowolony, że jest to piłkarz Manchesteru United. Uważam, że klub będzie miał z niego dużo pociechy w nadchodzących latach.

Juan Mata: Wykonaliśmy dobrą robotę
Clement: Moi gracze dali z siebie wszystko

Komentarze (33)

TheRipper: Rezultat dobry, grę szkoda komentować.
» 30 stycznia 2016, 15:54 #32
Martwica: Wam się nigdy nie dogodzi (kibice na tym portalu) niech większość przerzuci się na Barcelonę oni zawsze ładnie grają i wysoko wygrywają. "Jeśli nie jesteście wstanie wspierać nas gdy przegrywamy,nie powinniście tego robić gdy wygrywamy" Sir Alex Ferguson
» 30 stycznia 2016, 19:59 #29
soldier: Takie drużyny to się po 5:0 gromi w rezerwowym składzie.
» 30 stycznia 2016, 13:43 #28
Yaankes: W Fifie 16 z pewnością.
» 30 stycznia 2016, 15:56 #27
talir: W moim odczuciu, to dobrze się nie skończy. Dla zawodników klubu formatu MU, posiadanie pewności przeciwko takiemu zespołowy jak Derby, nie jest czymś za co powinno się ich chwalić, trzeba tego od nich wymagać. Zwycięstwo w wczorajszym meczu niczego nie zmienia. Prawdopodobnie 10-12 klubów z Premier League też wygrałoby wczorajszy mecz z Derby będąc na naszym miejscu. Część z nich pewnie zrobiłaby to w lepszym stylu.
United znajduje się obecnie na równi pochyłej. Ani Glazerowie, ani Woodward nie mają pojęcia o piłce nożnej, ich wiedza kończy się na aspektach biznesowych. W tej chwili MU przynosi im duże profity, ale to się skończy. Megalomania Van Gaala, jego wybujałe ego sprawiają, że MU jest pod względem sportowym staje się klubem średnim w Anglii, a przeciętnym na poziomie europejskim.

Skutkiem tego co się teraz dzieję będą gorsze kontrakty sponsorskie, mniejsze wpływy z praw telewizyjnych, mniejsza sprzedaż klubowych akcesoriów, spadek liczby nowych kibiców, brak zainteresowania poszczególnych zawodników grą dla MU. Na każdej płaszczyźnie regres następuje.

Piłkarska Europa śmieje się z MU, bo klub na własne życzenie trwoni swój sportowy potencjał.
Ciężko mi się ogląda mecze Manchesteru, zresztą jak większości fanów. W grze nie ma pasji, nie ma woli walki, nie ma wyników i nie ma rozrywki dla kibiców.

Proces LVG polegający na zrobieniu jednego kroku w przód, a następnie jednego w tył doprowadzi ten klub do "ruiny". To co pozostanie pięknego w tym klubie to jego historia, ale ta odległa, bo ta tworzona przez van Gaala to mroczny okres.
» 30 stycznia 2016, 12:44 #26
TheRipper: Świetnie napisane. Lepiej bym tego nie ujął.
» 30 stycznia 2016, 15:55 #25
JackHarper: Rezultat dobry gra już nie.
» 30 stycznia 2016, 12:03 #24
olek1143: Czu może ktoś go uderzyć bo nie wytrzymam. Czu on jest naprawdę w swoim śnie i nie widzi co się dzieje dookoła ? Niby jest taki twardziel a nie umie się przyznać że hu..wo mu idzie.
» 30 stycznia 2016, 11:52 #23
bonuczi123: jeden mecz zagrali dobrze teraz można sie przygotować na 3 mecze grania piachu
» 30 stycznia 2016, 11:37 #22
simsonson: Dobra Luju, zobaczymy co teraz powiesz po meczu :)

Najbliższy mecz:
Premier League
Stoke
Old Trafford
02.02.2016, g. 21:00
» 30 stycznia 2016, 10:35 #21
dlabigt23: Bardzo ładnie tylko szkoda ze w dwoch nastepnych meczach moze byc znow dramat . Ciekawe czy stoke czy chelsea znow nas przytlocza i pewnosc siebie zniknie hehehe . Ja stawiam przegrana w meczu z chelsea . A ze stoke ? moze remis ? jesli wygrana to 1;0 albo 2;1 po ciezkim meczu :)
» 30 stycznia 2016, 10:11 #20
RonaldoNaniBack: Farciarz Van luj... Jeszcze przedłużył swoją grę w klubie o jakieś 2/3 mecze...
» 30 stycznia 2016, 05:48 #19
manchester1878r: Anthony MAN Of The Match
» 30 stycznia 2016, 00:48 #18
KyloLSM: Jak dla mnie Rooney zagrał lepiej. Anthonemu do tego miana zabrakło jedynie skuteczności - zwalił 2 setki.
» 30 stycznia 2016, 00:57 #17
Domelo: ale ładnie tam mieszał, podoba mi się jego gra na skrzydle.
» 30 stycznia 2016, 01:33 #16
KyloLSM: Mi też, ale i tak jak dla mnie Rooney zagrał bardziej kompletny mecz i ogólnie lepiej/skuteczniej
» 30 stycznia 2016, 01:55 #15
Ziyo: Rooney niestety to nasz najlepszy gracz w tym roku. A dlaczego niestety? Ratuje dupsko temu VAN ŚCIEMNIACZOWI. Rooney przestań bo przestane cię lubić mój TY bohaterze
» 30 stycznia 2016, 02:32 #14
Kuntakinte: Jak nie strzelał hejtowali a jak strzela też źle :)
» 30 stycznia 2016, 09:27 #13
Trz: strzelił ładną bramke a ze Stoke nie bedzie potrafił piłki przyjąć.
» 30 stycznia 2016, 10:38 #12
KyloLSM: LvG: W 2016 roku wygraliśmy wszystkie spotkania, poza tym z Southampton.

Zagrali dobry mecz ze Swansea (2:1) i teraz z Derby (3:1). Poza tym wygrali 1:0 po karnym w 93 minucie z 3 ligowym Sheffield United oraz 1:0 z Lolkami, mimo ich miażdżącej przewagi (sprawiedliwy wynik by brzmiał co najmniej 3:1 dla Lolków). Poza tym nie wygraliśmy wszystkich spotkań poza Southampton, bo zremisowaliśmy u siebie 3:3 z 18 w tabeli Newcastle.
» 30 stycznia 2016, 00:45 #11
Snakus: na wyjeździe z Newcastle*
» 30 stycznia 2016, 01:20 #10
KyloLSM: Faktycznie. Rozpędziłem się jak Martial i pomyliłem jak Lingard.
» 30 stycznia 2016, 01:53 #9
dlabigt23: czemu zapominacie o meczu z Chelsea na Old Trafford ? przeciez to byla kolejna glupia strata punktow chelsea byla jeszcze w kryzysie i grali bez 3 swoich snajperow i pozatym gralismy u siebie i dominowalismy tu powinny byc 3pkt a z tego co widze kazdy tylko pamieta mecz z newcastle :)
» 30 stycznia 2016, 12:49 #8
KyloLSM: Pewnie dlatego, że mowa o roku 2016 ;)
» 30 stycznia 2016, 15:01 #7
Jakubek722: Nie oglądałem meczu. Ale wygrana robi swoje!! Dalej UNITED!!
» 30 stycznia 2016, 08:27 #3
Muuuuuuuuuuu: na pierwszej połowie spokojnie można zasnąć, zwłaszcza z piwkiem w ręku.
Owszem wynik może i lepszy, kilka akcji było ale jakbyś taki mecz obejrzał z 5 lat temu to byś się za głowę złapał. Zwyczajnie na bezrybiu i rak ryba.
» 30 stycznia 2016, 11:06 #2
walentos: No jak mówi sie piłkarzom w przerwie ze wynik 1:1 jest dobry i że gra też jest dobra to nie ma sie co dziwić że tak gramy. Ja uważam że nawet gdyby nasi zawodnicy zagrali jak Barcelona to dobry trener powinien im co mecz powtarzać że to za mało i że mogą lepiej a z pochwałami poczekać do końca sezonu kiedy rzeczywiście na nie zasłużą. Widocznie filozofia zakłada co innego....
» 30 stycznia 2016, 00:13 #1