U-18: Fatalna passa Manchesteru United trwa

» 21 listopada 2015, 21:01 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Manchester United uległ na wyjeździe ekipie Derby County 2:4 w ramach Premier League do lat 18, czym przedłużył serię ligowych porażek do pięciu z rzędu.
» Drużyna Paula McGuinnessa nie poradziła sobie z kolejnym rywalem
Spotkanie rozpoczęło się jednak lepiej dla gości, gdyż po upływie dziewięciu minut Angel Gomes wpisał się na listę strzelców pięknym strzałem zza pola karnego. Warto dodać, iż było to pierwsze trafienie tego gracza na tym poziomie rozgrywkowym.

Odpowiedź drużyny Derby nadeszła niecały kwadrans później. Tom Mellors zdobył bramkę strzałem oddanym prawą stopą. Do przerwy było więc 1:1.

Gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie w tej konfrontacji w 56. minucie. Błąd w wyprowadzeniu piłki po stronie Czerwonych Diabłów wykorzystał Emil Jakobsen.

Ekipa Derby mogła powiększyć swoje prowadzenie po faulu w polu karnym Tosina Kehindego, ale strzał z jedenastu metrów obronił George Dorrington.

Humor Paula McGuinnessa poprawił się jeszcze bardziej na kwadrans przez końcem, kiedy do siatki gospodarzy trafił Ethan Hamilton.

Nadzieje na pozytywny rezultat po stronie gości rozwiały jednak dwa gole, w które w końcówce strzelili odpowiednio Alex Barbos i Jahvan Davidson-Miller.

Drużyna Manchesteru United do lat 18 obecnie plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli, z dorobkiem jedenastu punktów po dwunastu rozegranych meczach. Najbliższym rywalem Czerwonych Diabłów będzie Blackburn Rovers. Tę konfrontację zaplanowano na 28 listopada.