Prywatno¶æ na

Oceny pomeczowe: Manchester United - Ipswich Town

» 24 wrze¶nia 2015, 11:12 - Autor: aruna12 - ¼ród³o: MEN/DevilPage.pl
Pewna wygrana i spokojny awans do kolejnej rundy Capital One Cup. Czerwone Diab³y pokona³y na w³asnym stadionie Ipswich Town 3-0.
» Andreas Pereira zaliczy³ udany wystêp
Poni¿ej prezentujemy oceny zawodników United za to spotkanie, wystawione przez Manchester Evening News oraz DevilPage.pl. Zapraszamy do lektury!

David de GeaDavid de Gea
Spokojny wieczór dla Hiszpana, nie mia³ okazji do wykazania siê. £apa³ to co musia³ z³apaæ.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6/10

Antonio ValenciaAntonio Valencia
Nie musia³ urabiaæ siê po ³okcie w defensywie (choæ w 46. minucie da³ siê przej¶æ "na raz"), wiêc skupi³ siê na atakowaniu. Jego do¶rodkowania mog³yby byæ celniejsze. W 58. minucie popisa³ siê niez³ym strza³em, który zosta³ jednak obroniony przez Bia³kowskiego.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6,5/10

Chris SmallingChris Smalling
Wiêkszo¶æ zagro¿eñ stwarzanych przez Ipswich, by³a duszona w zarodku przez duet ¶rodkowych obroñców. Smalling pokaza³ zawodnikom Ipswich, jak gra siê w Premier League.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7/10

Daley BlindDaley Blind
W obronie nie by³ niepokojony zbyt czêsto, a je¶li nawet, to bez wiêkszych problemów radzi³ sobie z napastnikami Ipswich. Do tego popisa³ siê kilkoma ¶wietnymi podaniami. Jedno z nich otworzy³o Rooneyowi drogê do bramki.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7,5/10

Ashley YoungAshley Young
Rywal nie by³ wymagaj±cy, wiêc Anglik radzi³ sobie na lewej stronie defensywy, ale czasem widaæ by³o, ¿e nie jest to jego nominalna pozycja, np. w 76. minucie, kiedy to zgubi³ skrzyd³owego Ipswich i musia³ ratowaæ siê faulem. Udziela³ siê w ofensywie, ale bez efektu. Raz uda³o mu siê za³o¿yæ siatkê obroñcy rywali, ale nie zosta³ powstrzymany przed wbiegniêciem w pole karne.

Bastian SchweinsteigerBastian Schweinsteiger
Na tle Ipswich, Niemiec wygl±da³ jak przybysz z innej planety. Widaæ by³o po nim ogromne do¶wiadczenia, ¶rodek pola by³ po jego kontrol±. Czasem gubi³a go rutyna, w 17. minucie poda³ niedok³adnie i rywale mogli wyprowadziæ kontrê, ale generalnie zaprezentowa³ siê bardzo dobrze.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7,5/10

Ander HerreraAnder Herrera
Wydawa³oby siê, ¿e na tle dru¿yny z Championship, Bask poka¿e klasê. Nie zrobi³ tego, nie b³yszcza³ i niewykluczone, ¿e by³ najs³abszym pi³karzem United.

Juan MataJuan Mata
Wobec bierno¶ci Herrery i Fellainiego, by³ czêsto zmuszony do wcielania siê w rolê rozgrywaj±cego. Wywi±zywa³ siê ze swoich obowi±zków nale¿ycie, chocia¿ wcale a¿ tak bardzo siê nie wyró¿nia³ na tle ni¿ej notowanych rywali.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 6,5/10

Marouane FellainiMarouane Fellaini
Na pocz±tku meczu trafi³ w s³upek z pozycji spalonej. Pó¼niej na ogó³ by³ nieprzydatny, przegrywa³ pojedynki g³ówkowe z Piotrem Malarczykiem, który ten sezon zaczyna³ w Koronie Kielce. By³ ustawiony na "dziesi±tce", ale kilka celnych zagrañ to za ma³o, by nazwaæ go dyrygentem United. Belg nie umia³ sobie znale¼æ miejsca na placu gry.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4/10

Andreas PereiraAndreas Pereira
Dosta³ szansê i bardzo chcia³ zaprezentowaæ siê z jak najlepszej strony. Od pocz±tku najaktywniejszy pi³karz United. Sprawi³ Bia³kowskiemu najwiêcej k³opotów, a jego piêkny strza³ z rzutu wolnego by³ ozdob± spotkania.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8/10

Wayne RooneyWayne Rooney
Po podaniu Blinda zachowa³ siê tak, jak powinien zachowaæ siê snajper i zdoby³ bramkê. Poza tym trochê odwa¿niej podawa³, np. ³adnie przerzuci³ pi³kê do Younga w 43. minucie i rozegra³ ³adn± akcjê dwójkow± z Martialem.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7/10

Zmiany:

Anthony MartialAnthony Martial
M³ody Francuz ma szansê szybko staæ siê ulubieñcem kibiców. Czwarty mecz, czwarty gol. Wkrótce po wej¶ciu na murawê strzeli³ obok bramki, ale pod koniec meczu z zimn± krwi± pos³a³ pi³kê obok bezradnego Bia³kowskiego i ustali³ wynik spotkania na 3-0 (wszed³ w 69. minucie za Matê).
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8/10

Phil JonesPhil Jones
Pierwszy mecz po d³u¿szej przerwie, spowodowanej kontuzj±. Anglik pokaza³, ¿e nie zapomnia³ gry w defensywie; w 83. minucie udanie interweniowa³ w polu karnym, koñcz±c gro¼nie wygl±daj±cy kontratak Ipswich. Poza tym nie mia³ wiele pracy (wszed³ w 69. minucie za Smallinga).

Memphis DepayMemphis Depay
Nie gra³ zbyt d³ugo, ale zd±¿y³ zaliczyæ, nieco przypadkow±, asystê przy golu Martiala (wszed³ w 81. minucie za Rooneya).
MEN: 6/10 DevilPage.pl: -